1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. İl Emniyet Müdürlüğü bayramda güvenlik tedbirlerini artıracak

İl Emniyet Müdürlüğü bayramda güvenlik tedbirlerini artıracak

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Bayram öncesi ve Bayram süresince gerekli güvenlik tedbirleri alınacak

İl Emniyet Müdürlüğü bayramda güvenlik tedbirlerini artıracak

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Bayram öncesi ve Bayram süresince gerekli güvenlik tedbirleri alınacak

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bayram öncesi ve Bayram şehiriçi ve şehirlerarası yollarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınacağı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Şehiriçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgelerde, yaya ve araç trafiğini dikkate alarak, özellikle 27 Mayıs Bölgesi, Millet Caddesi, Camiikebir Bölgesi, Şekerciler Çarşısı, Sivas Caddesi, İnönü Bulvarı, İstasyon Caddesi ve Sahabiye Mahallesi ile alış-veriş merkezlerinin önünde ve civarında gerekli trafik tedbirleri alacak.

Ayrıca şehiriçi yollarda da Cumartesi gününden itibaren, alkol, aşırı hız, emniyet kemeri, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali denetimler yapılacak. Yapılacak emniyet kemeri uygulamasında da, eğitim amaçlı el ilanları ile çeşitli materyaller dağıtılacaktır. Ayrıca, yorgun, uykusuz ve dalgın araç kullandığı tespit edilen araç sürücülerinin uyarılmaları ve dinlenmeleri sağlanacak.

Mezarlık ziyaretleri için güzergahta

24 Haziran Cumartesi (Arife) günü mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşların ise, Asri Mezarlık güzergahında oluşturacağı yoğun bir araç ve yaya trafiği nedeniyle, Asri Mezarlık güzergahındaki ana kavşaklarda ve Asri Mezarlık giriş kapılarında, Bayramın 1.günü sabahı yine Asri Mezarlık güzergahında gerekli trafik tedbirleri alınacak.

Şehitlik ziyaretleri için güzergahta

Yine Arife günü Şehitlikte ve otobüs terminalinde de denetimler yapılacak.

HABERE YORUM KAT