1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’tan Bilecik Huzurevi’ne ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’tan Bilecik Huzurevi’ne ziyaret

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sen Benim Aynamsın" adlo proje kapsamında...

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’tan Bilecik Huzurevi’ne ziyaret

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sen Benim Aynamsın" adlo proje kapsamında düzenlenen Bilecik Huzurevi ziyaretine katıldı.

Proje kapsamında ikincisi düzenlenen ziyarete, Bilecik'in Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Osmaneli Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticileri ve Osmaneli Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri de katıldı.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, projenin büyüklere karşı saygı ve sevgi bilincinin aşılanmasında, öğrencilerin sosyal sorumluluk almalarında, toplumsal dayanışmayı ve iletişim becerilerini artırmada, milli ve manevi değerlerin genç nesiller tarafından özümsenmesinde büyük yararları olacağını kaydetti. Durmuş, "Proje ile öğrencilerimiz huzurevindeki büyüklerimizle sohbet edip onların hayat tecrübelerinden yararlanıyorlar. Bunun öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine olumlu katkıları olacaktır. Ziyaretler onlar için ömür boyu unutamayacakları bir tecrübe olacaktır. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Ekinci'ye, emeği geçen öğretmen, öğrenci ve personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci ise, yaşlılara değer vermenin kültürün bir gereği olduğunu, bu anlayışı gelecek nesillere aktarmanın da eğitimcilerin görevi olduğunu söyledi. Projenin bu düşünce ile oluşturulduğunu ifade eden Ekinci, "Her ay bir okulumuz, kurumumuz gönüllülük esasına dayalı olarak aileleriyle birlikte hediye paketleri hazırlayıp okulda hazırladıkları etkinlikleri de sunmak üzere huzurevi ziyaretinde bulunacaklar ve bu projemiz yıl sonuna kadar devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Osmaneli Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, Huzurevindeki yaşlılara aileleriyle beraber hazırlamış oldukları hediyeleri vererek, hazırlamış oldukları folklor etkinliğini ve halk müziği konserini sundular.

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’tan Bilecik Huzurevi’ne ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’tan Bilecik Huzurevi’ne ziyaret

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT