1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan dünyaya çağrı: "Harekete geçeceğiz"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan dünyaya çağrı: "Harekete geçeceğiz"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib'de yaşanan sürece ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan dünyaya çağrı: "Harekete geçeceğiz"

İdlib'de rejim güçlerinin sivil halka ve Türk askerine yönelik saldırgan tutumu sürüyor. Türkiye ise bölgede rejim unsurlarını ortadan kaldırmakta kararlı adımlarını sürdürüyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Altun'un açıklamalarından satır başları:

Uluslararası toğlu rejimin İdlib'deki vahşetini görmeye başlıyor. Ancak, bu yeterli değildir. Uluslararası toplumun sorumlu üyeleri harekete şimdi harekete geçmelidir. İdlib'de halkın güvenliği ve bölgenin istikrarı tehlikededir.

"BU İNSANİ FELAKETİ DURDURMAK ADINA BAŞKA ÖNLEMLER ALMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ"

Rejim güçlerinin İdlib'i boşaltmasına izin vermeyeceğiz. İdlib Rusya ile yapılan anlaşmalar ile ateşkes bölgesi olarak kabul edilmiştir. Diplomatik ve politik yollardan çözüm bulamazsak bu insani felaketi durdurmak adına başka önlemler almaktan çekinmeyeceğiz.

"KATİL REJİM, SİVİLLERE VE TÜRK ASKERİNE SALDIRDI"

Zaman doluyor! Katil rejim, sivillere ve Türk askerine saldırdı. Yanıt verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Rejimin bu saldırgan tutumu devam ederse, masum insanları öldürmesini ve yerlerinden etmesini engellemek için planlarımızı devreye sokacağız.

Zaman bitiyor! Katil rejim, yerdeki sivillere ve askerlerimize saldırdı. Yanıt vermeye devam ettik ve devam edeceğiz. Bu saldırılar devam ederse, rejimin daha fazla insanı öldürmesini ve yerinden etmesini durdurma planlarımızla ilerliyoruz.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan dünyaya çağrı:

HABERE YORUM KAT