1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlginç Sergi Kurban Bayramına kadar uzatıldı

İlginç Sergi Kurban Bayramına kadar uzatıldı

İlginç Sergi Kurban Bayramına kadar uzatıldı
         Türkiye’nin Mikro Art sanatında önde gelen sanatçılarından Hasan Kale’nin sergisi görenleri büyülüyor.
 İstanbul siluetlerini kelebek ve sinek kanatlarının yanı sıra bulduğu her minik objeye resmeden sanatçının sergisi, gördüğü yoğun ilgi üzerine Kurban Bayramı’na kadar uzatıldı.
 
         Pendik Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde yer alan sergi, her gün onlarca ziyaretçi tarafından geziliyor.  Özellikle okulların ilgi odağı olan sergiyi en son İTO Meslek Lisesi öğrencileri topluca gezdi. Öğrenciler, kabak  çekirdeğinden gülün dikenine, nohut tanesinden kibrit çöpüne kadar her nesnenin büyük sabır ve emekle nasıl sanat eserine  dönüştüğüne tanık oldular. Sergideki eserlere hayran kaldıklarını belirten öğrenciler, büyüteçle uzun süre eserleri incelediler.
 
        Hasan Kale’nin aralarında dikiş ve toplu iğne ucunda yer alan yeni çalışmalarının da bulunduğu 40 eserinden oluşan ilgi çekici sergide özellikle kelebek ve sinek kanatlarına çalıştığı yağlıboya İstanbul manzaraları dikkat çekiyor. Sanatçı, eserlerini büyüteç kullanmadan yaptığını,  çok dikkatli odaklanıldığında objeler üzerindeki yağlı boya çalışmalarının çıplak gözle görülebileceğini belirtiyor. Büyüteçle gezilen sergide akla
 gelmeyecek her türlü küçük nesnenin padişah ve İstanbul siluetleriyle birer sanat eseri haline geldiğini görmek mümkün.
 
       6 Ekim’de sona ermesi gereken serginin süresi, gördüğü yoğun ilgi ve gelen talepler üzerine uzatıldı. Sergi, gezemeyenler için Kurban Bayramı’na kadar  açık kalacak.
 

HABERE YORUM KAT