1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İmam Hatipler Arası Bilgi Yarışması

İmam Hatipler Arası Bilgi Yarışması

İmam Hatipler Arası Bilgi Yarışması
      İmam hatip liseleri arasında bu yıl altıncısı gerçekleşen 'İstanbul'un Kültürel Tarihi' konulu bilgi yarışması kıran kırana mücadeleye sahne oldu. 40 okuldan 120 öğrencinin ter döktüğü yarışmada Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu.
 
      Sultanbeyli Belediyesi'nin destek verdiği, imam hatip liseleri arasında düzenlenen yarışma Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşti. Bilgi yarışması için düzenlenen programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, İlim Yayma Cemiyeti İstanbul Şube Başkanı Ömer Yahşi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Şube Başkanı Nazif Yılmaz, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
 
      Programda konuşan Hüseyin Keskin, "Yarışmada dereceye giren okulları ve öğrencileri kutluyorum. İsterdim ki, bizim imam hatip lisemiz de dereceye girsin, ancak bizler, imam hatip liseleri arasında ayrım yapmıyoruz. Tüm öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum." ifadesini kullandı. İlim Yayma Cemiyeti İstanbul Şube Müdürü Ömer Yahşi, böyle bir organizasyonda buluşmaktan mutlu olduğunu söyledi. Yahşi, "Bu organizasyonlarla yıllar önce imam hatip okullarını kuranların ne kadar büyük bir iş yaptığına şahit olduk. Organizasyona destek veren Sultanbeyli Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'e çok teşekkür ederim." dedi. Bilgi yarışmalarını ilk düzenleyen okul olma özelliği taşıyan Esat Paşa İmam Hatip Lisesi'nin Müdürü Selami Yalçın da "Böyle bir yarışmayı düzenlemek zor ve ağır olsa da destek verenler sayesinde başarılı oldu. Bu yarışmamız önümüzdeki yıllarda birçok organizasyona imza atacak." diye konuştu.
 
      Yarışmada Kartal İmam Hatip Lisesi birinci, İstanbul İmam Hatip Lisesi ikinci, Esenler İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Mehteran ve İstanbul Sazendeleri'nin konser verdiği etkinlik, dereceye giren öğrencilere verilen hediyelerin ardından son buldu.

HABERE YORUM KAT