1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İmam-Hatipliler İftarda Buluştu

İmam-Hatipliler İftarda Buluştu

İmam-Hatipliler İftarda Buluştu

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Süleyman Kösenin açılış konuşmasında‘’Rabbim bir iftarda daha buluşturdu. Nice Ramazanlara kavuşmayı nasip eylesin’’ dedi. Köse ‘’Pendik teki İmam-Hatip okullarının sayısı ve fiziki yapıları’’ hakkında bilgi vererek ‘’Bizler, okullarımızın şenlenmesi, öğrencilerimizin şuurlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizlerden aldığımız destekle çalışmalarımızı daha iyi bir şekilde devam edeceğiz. Ülkemizin selameti için sizlerin ve neslimizin yanımızda olmasını temenni ediyorum. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim’’ dedi.

Yunusların, Mevlanaların Ahlakını Temsil Ediyorsunuz

İftar programında Pendik Kaymakamı Osman Tunç ‘’Mübarek Ramazanın güzel bir akşamı, güzel bir iftarda beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Dünyanın çeşitli yörelerinde İslam adına ellerine bıçak alıp insan kesenlerin olduğunu bunu da, İslam adına yaptıklarını söyleyen insanlara esefle şahit oluyoruz. Bunlar İslam adına üzücü olaylardır. Peygamberimizin yerdeki dikeni birinin alnına batmasın diye yerden kaldıran öğretisiyle nasıl bağdaşır? İmam-Hatip Liseleri bunun için çok önemli. Anadolu insanının, Yunusların, Mevlanaların ahlakını sizler temsil ediyorsunuz. Bunun için sizlere, bu alanda emeği geçen, bu çabada yüreği geçenlere teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum’’ dedi.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş yaptığı konuşmada ‘’Pendik 12 müstakil İmam-Hatip Lisesi, 5 tane Ortaokul ve ek binalarıyla 2014-2015 Öğretim Yılında 16 Bin öğrenci ile eğitime devam etmeyi hedefliyoruz. İnşallah sizler gibi hizmet aşkıyla yanan nesiller yetiştiririz. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

İmam-Hatip Lisesi Mezunu Olamamak İçimde Bir Ukde

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel de bir selamlama konuşması yaparak ‘’Bu geceyi tertipleyen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ben düz lise mezunuyum ama İmam-Hatip Lisesi mezunu olamamak hep içimde bir ukde olarak kaldı. Onun için hep sizlerle beraber olma arzusu içinde oldum. Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum’’ dedi.

Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları iftarına; Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Pendik Anadolu İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Süleyman Köse, Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Rafet Ertekinoğlu, Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Bekir Akman, Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar, Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Metin Aktaş, Pendik Müftüsü Ziya Ersin, Pendik Zirve Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çakmak, Pendik Belediye Başkanlığı Danışmanlarından Ahmet Akçil, Kurum Yöneticileri, Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi emekli öğretmenleri, eski mezunları, veli ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

HABER: Abdullah YADİGAR

DSC_0140

DSC_0150

DSC_0151

DSC_0161

DSC_0165

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.