1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İmamoğlu'ndan UKOME eleştirisi: İstanbul sizin oyuncağınız değil

İmamoğlu'ndan UKOME eleştirisi: İstanbul sizin oyuncağınız değil

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile UKOME'ye bazı bakanlıklardan temsilcilerin katılımına olanak sağlayan düzenlemeye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan tepki geldi. İmamoğlu yaptığı eleştiride, "Bu şaşırmışlık. İstanbul sizin oyuncağınız değil." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, programı kapsamında Sarıyer Belediyesi'ni ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan ve UKOME'ye bazı bakanlıklardan temsilcilerin katılımına olanak sağlayan düzenlemeyle ilgili gelen soruya da cevap verdi.

Karara tepki gösteren İmamoğlu, "Dünyanın hiçbir aklı başında yöneticisinin, yönetiminin böyle bir hamle yapma ihtimali bile yok. Bu şaşırmışlık. Şaşkınlık. Yani oyuncağı elinden alınmış bir çocuk ağlar ya; öyle bir durum." dedi. 

"BURASI SİZİN OYUNCAĞINIZ DEĞİL"

İmamoğlu verdiği cevabın devamında ise "Burası sizin oyuncağınız değil. Burası İstanbul. Kadim bir kent. Bugün Ekrem var, yarın başka birisi var, dün başka birisi vardı. Yani buna saygı duyup, birbirimize sarılsak, birbirimizle iyi geçinsek, güzel işler üretsek, konuşsak, ortak akılla işler üretsek… Hayatınız siyaset mi? Hayatınız siyasi partiler mi? Hayatınız siyasi liderler mi? Benim hayatım; 16 milyon insan. Sizin de hayatınız, 83 milyon insan olsun; partiniz, siyasi egonuz değil." şeklinde konuştu.

            

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT