1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde Samsun'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde Samsun'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde Samsun'da konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde Samsun'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde Samsun'da konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Biz kökü tarihin binlerce yıllık derinliklerine ulaşan bir millet ve devletiz. Gazi Mustafa Kemal, 1 asır önce bugün herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı'nın en parlak subaylarından biri olarak Samsun'a ayak bastı. İsmi, bayrağı, coğrafyası değişmiş olsa da bizim devletimiz hep tektir.

Osmanlı, Balkanlar'dan çekilirken tarihin en büyük soykırımı bizim milletimize uygulandı. Onca derin acıya rağmen milletimiz hiçbir zaman düşmanına benzemek gibi bir yanlışın içine düşmemiştir. İhanetlerin en büyüğüne verdiğimiz cevap sadece tehcirden ibarettir. Tarihin ve arşivlerin ortaya koyduğu gerçeklere rağmen bir asırdan fazladır bizi suçlayanlar, insanımızın yaşadığı zulümleri ısrarla görmezden geliyorlar. Fırsat bulduklarında bizi içimizden bölmeye, dışarıdan kuşatmaya çalışıyorlar.

2011 yılında milletimizin önüne 2023 hedefleri ile çıktık. Bugün, 19 Mayıs'ta Samsun'dan başlayarak 29 Ekim 2023'e kadar sürecek bir dizi 100'üncü yıl etkinliğine başlıyoruz. Her şeye rağmen 2023 hedeflerimize bağlıyız ve takibini her alanda sıkı bir şekilde yapıyoruz. Her gün içeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan bir tuzağı bozuyoruz. Gençlerimiz bu büyük oyunu görüyor; ezanlarına, bayraklarına, vatanlarına, devletlerine dört elle sahip çıkıyor.

Gazi Mustafa Kemal ve beraberindeki bir avuç arkadaşı Samsun'a ayak bastığında başlatılan mücadeleye inanmayanlar vardı. Kendi ülkesinin tökezlemesinden medet umanlara rağmen Türkiye'yi dimdik ayakta tutuyor, hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Gazi Mustafa Kemal, 19 Mayıs'ta işgale boyun eğenlere, çareyi mandada arayanlara itibar etmeden sadece Hakk'a ve halka inanarak mücadelesini yürüttüyse, biz de aynı şekilde hareket ediyoruz.

Birileri hala döviz kurunu, faizi, enflasyonu, uluslararası piyasalarda aleyhimizde oluşturulan havayı, gizli açık ambargoları, yaptırım tehditlerini, hukuksuz nice işlemleri kendi mecrasında yürüyen işler gibi görüyor olabilir. Ama biz arkasındaki tezgahı çok iyi biliyoruz.

HABERE YORUM KAT