1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Manisa'da korkutan deprem

Manisa'da korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Manisa'da merkez üssü Kırkağaç olan 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.Deprem yerin 9 kilometre altında kaydedildi. Deprem İstanbul, İzmir ve Bursa'da da hissedildi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Manisa'daki depremle ilgili ilk açıklamasında, "Şu anda herhangi bir hasar yok. 4.8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Geçmiş olsun." dedi.

AFAD verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4.8 olarak ölçüldü.Ayrıca depremin yerin 6.99 kilometre altında kaydedildiği açıklandı.

MANİSA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliğinden depreme ilişkin yapılan açıklamada, ' Saat 14.26 da merkez üssü Kırkağaç İlçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir " denildi.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD'DAN DEPREM AÇIKLAMASI

AFAD, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır"

Manisa'da korkutan deprem

22 OCAK'TA 5.4 İLE SALLANMIŞTI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 22 Ocak tarihinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Can kaybının yaşanmadığı, 3'ü balkon ve pencere gibi yüksek yerlerden atlayan, biri ise panik atak sonucu, toplam 4 kişiyi hastaneye kaldırılmış, 5 metruk bina da depremde hasar görmüştü. Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde AFAD tarafından 156 çadır kurulmuştu. Bu depremin ardından bölgede yüzlerce artçı sarsı yaşandı.
 

Manisa'da korkutan deprem

 

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum