1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnanıyorum ki Maltepe halkı seçimde kırmızı kartı Chp´ye gösterecek

İnanıyorum ki Maltepe halkı seçimde kırmızı kartı Chp´ye gösterecek

İnanıyorum ki Maltepe halkı seçimde kırmızı kartı Chp´ye gösterecek
          Jeofizik Mühendisi Kadem Ekşi, AK Parti'den Maltepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Chp'nin 5 yıl önce seçim beyannamesiyle insanlara sunduğu projelerin hayata geçirilmediğini belirten Ekşi, "İnanıyorum ki Maltepe halkı seçimde kırmızı kartı Chp'ye gösterecek" dedi.
 
         Jeofizik Mühendisi Kadem Ekşi, AK Parti'den Maltepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Kadem Ekşi, "Biz Maltepe'de aşkla  sevgiyle bir yürüyüş başlattık. Bu yürüyüşü taçlandıracağımız projeler ve hizmet, insan ve çevre odaklı bir Maltepe'yle yola çıkarak  bunları harmanlamaya çalışıyoruz" dedi.
 
         CHP'nin 5 yıl önce seçim beyannamesiyle insanlara sunduğu projelerin hayata geçirilmediğine dikkat çeken Ekşi, şunları söyledi:"Burada bir akıl tutulması var. Gerçekten hizmetlerden tamamen yoksun bir çalışma dönemi içerisinde kaybedilmiş 5 yıl var. Yeniden Maltepe'nin  tüm zenginliğini insan kaynağını bu akıl tutulmasından arındırarak hizmetle Maltepe'nin tanışması gerekiyor. Maltepe'nin yeni bir hamleyi  yakalaması gerekiyor. Bugün vaat edilen ve yapılmayan işleri görüyoruz. 5 yıl önce Chp'nin seçim beyannamesiyle insanlara sunduğu vaat ettiği projeler hayata geçirilmemiş durumda. Biz bu dağınıklığı ortadan tamamen kaldırmamız gerekiyor. Biz insanları hizmetle tanıştıracak bir çözüm odaklı
 çalışmayı süratle hayata geçirmemiz gerekiyor. Maltepe 600 bin nüfuslu bir ilçe ve ciddi sorunları var."
 
       5 yıllık dönemi yeni bir çıkış dönemi olarak planladıklarını ve Maltepe'yi İstanbul'un cazibe merkezi haline getireceklerini ifade eden  Jeofizik Mühendisi Kadem Ekşi, "Maltepe Meydan düzenlemesiyle ilgili   yayalaştırmanın 6 ay içerisinde hayata geçirileceğini biz mühendis  olarak yaptığımız çalışmalarda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonla bu proje hayata geçmeli. Maltepe'de yeni bir meydana ihtiyaç var.
 Sıkışan bu trafiği insanların evlerine işlerine ulaşımda kaybettiği bu zamanı minimum düzeye çekmek boynumuzun borcu. İnsanların bu daralan mekanlarını
 yeniden açmamız gerekiyor. Yeni merkezler inşa edeceğiz. Yer altı otoparklarıyla insanların yaşamını kolaylaştırmamız gerekiyor. Önümüzdeki 5 yıllık dönemi
 yeni bir çıkış dönemi olarak planlıyoruz ve Maltepe'yi gerçekten İstanbul'un cazibe merkezi olması noktasında hareketimiz var" şeklinde konuştu.
 
      Ayrıca Kadem Ekşi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 100 trilyon üzerinde kaynak olarak aktardığı yeni bir sahil düzenlemesine Chp'nin karşı çıktığını  ve yatırımın ilçeye gelmemesi için mitingler düzenlendiğine dikkat çekti.
 
     Ekşi, "8 kilometre sahille denize bağlantımız var. Büyükşehir belediyemizin 100 trilyon üzerinde kaynak olarak aktardığı yeni bir sahil düzenlemesi var. Bu Avrupa 'nın en büyük yeşil alanı düzenlemesi. Tüm Maltepelilere hizmet edecek bir alana Chp karşı çıkıyor, bu yatırımın gelmemesi için mitingler yapıyor
 ve Chp yönetimi bu yatırımın ilçeye kazandırılmasının önünü tıkıyor. Ama buna rağmen hükümetimizin ve Sayın Kadir Topbaş'ın iradesiyle bu çalışma Ocak  ayında Maltepelilerle buluşacak. İnanıyorum ki Maltepe halkı seçimde kırmızı kartı bu karşı çıkan iradeye gösterecek" dedi. 
 

HABERE YORUM KAT