1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İnci Türkay velayet davasını kazandı

İnci Türkay velayet davasını kazandı

Sihirli annemle hafızalara kazanan İnci Türkay eski eşi iş insanı Ahmet Eroğlu tarafından açılan velayet davası mahkeme tarafından reddedildi.

İnci Türkay velayet davasını kazandı

İş insanı Ahmet Eroğlu, 4 yıl önce İstanbul Aile Mahkemesi'ne giderek, eski eşi oyuncu İnci Türkay'a 'velayetin değiştirilmesi' ve 'nafakanın kaldırılması' için dava açtı.

Dava dilekçesinde, "Ahmet Eroğlu ile İnci Türkay çifti 10 yıl önce anlaşmalı olarak boşanmıştır. Boşanma protokolü gereği bugün 14 yaşında olan çocuğun velayeti anneye verilmiştir. Eğitim ve diğer masrafları baba Ahmet Eroğlu tarafından karşılanacaktır. Yine Rumeli Hisarı'ndaki 12 bin 700 lira olan evin kredi ödemeleri de baba Ahmet Eroğlu tarafından yapılacaktır. Ödemeler ayda 25 bin lirayı geçmiştir" ifadelerine yer verildi.

İnci Türkay velayet davasını kazandı

'AHMET EROĞLU'NUN İŞLERİ KÖTÜYE GİTMEYE BAŞLADI'

Ahmet Eroğlu'nun işlerinin kötüye gittiğine dair cümlelere yer verilen dilekçede, "Ahmet Eroğlu'nun işleri kötüye gitmiştir. Deposunda büyük bir yangın çıkmış, ödemeleri yapamaz hale gelmiştir. Ahmet Eroğlu'nun mal varlığının araştırılarak nafaka miktarında indirime gidilmesini ya da nafakanın kaldırılmasını istiyoruz. Artık aylık kredi borcunu ödeyememektedir. Bundan sonra ev taksitlerinin davalı İnci Türkay tarafından ödenmesini istiyoruz. Boşanma tarihinde çocuğun yaşı küçük olduğu için velayeti anneye verilmiştir. Çocuk artık büyümüş ve babası ile arasındaki ilişkinin artırılması gerekmektedir. Velayetinin de babaya verilmesini istiyoruz. Çocuğun velayetinin Ahmet Eroğlu'na verilmemesi halinde çocukla şahsi ilişki saatlerinin artmasını istiyoruz. Davacı Ahmet Eroğlu tarafından ödenen kredi ödeme yükümlülüğünün davalı İnci Türkay'a yüklenmesini, çocuğun giderlerine davalının da katılmasını talep ediyoruz" denildi.

'HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'

Davanın açılmasının ardından İnci Türkay hakkında basına yansıyan haberlere yönelik açıklama yapan Türkay'ın avukatı Levent Karakoç, "Ahmet Eroğlu'nun İnci Türkay'a, aylık 25 bin TL'yi bulan iştirak nafakası, oğullarının okul masrafı için aylık 6 bin TL nafaka ve ev kredisini ödediği şeklinde haberler hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Ahmet Eroğlu boşanmanın gerçekleştiği tarihten itibaren sadece oğlunun okul taksitlerini ve İnci Türkay ile evli oldukları dönem ortak aldıkları evin kendine düşen kredi taksitlerini ödemektedir. Bunun dışında diğer tüm giderler İnci Türkay tarafından karşılanmaktadır" şeklinde konuştu.

4 yıldır süren davanın karar duruşması 22 Haziran 2019'da görüldü. Duruşmaya davacı Ahmet Eroğlu avukatları ile katılırken, davalı İnci Türkay'ı avukatı Levent Karakoç temsil etti.

İnci Türkay velayet davasını kazandı

'OĞLUMU DAHA ÇOK GÖRMEK İSTİYORUM'

Duruşmada söz alan davacı Ahmet Eroğlu, "Baba olarak çocuğumla aynı ortamda bulunmak istiyorum. Oğlumu daha çok görmek istiyorum. 66 yaşındayım. Bu çocuğun da yüksek menfaatinedir" dedi.

Savunmaların ardından dava hakkında kararını açıklayan mahkeme, çocuğun velayetini isteyen Ahmet Eroğlu'nun talebini reddetti.

Mahkeme, Ahmet Eroğlu'nun nafakanın kaldırılması ya da nafakada indirime gidilmesi, çocuğun eğitim giderlerinin yeniden düzenlenmesi talebini de reddetti.

Ahmet Eroğlu'nun çocukla şahsi ilişki günlerinin yeniden düzenlenmesine karar veren mahkeme, Eroğlu'nun davasına karşı dava açan İnci Türkay'ın nafaka artırım taleplerini de reddetti.

İNCİ TÜRKAY KİMDİR?

İnci Türkay velayet davasını kazandı

İnci Türkay, 24 Mart 1976 tarihinde İzmir'de doğmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi'nde okurken orayı bırakıp geçtiği Ankara Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Konsevatuar eğitiminin ardından Trabzon Devlet Tiyatrosu ve AnkaraDevlet Tiyatrosu'nda çalıştı.
2002 Yılında Tardu Flordun ile başrollerini paylaştığı "İki Oda Bir Sinan" dizisinde "Aslı" rolünü üstlendi. "Sihirli Annem" dizisinde 2003 ten 2006 ya kadar başrol oyuncusu olarak "Betüş" rolünde oynadı ve çocukların büyük sevgisini kazandı.

"Duma Duma Dum" adlı programın da sunuculuğunu yaptı. 2009 Yılında Gani Müjde'nin hem yönetmen hem senarist olduğu "Teyzanne" dizisinde oynadı. Kanal 1 de yayımlanan "Şahane Çocuklar" adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2010 yılında "Cuma'ya Kalsa" dizisinde Haluk Bilginer'in eşi Şebnem karakterini oynadı. 2012 yılında başlayan TRT Çocuk'ta yayınlanan "Köstebekgiller" dizisinde oynamaya devam etmektedir.

2013 yılında ilk sinema filmi "Arkadaşım Max"da oynadı.

2004 yılında iş adamı Ahmet Eroğlu ile evlendi. 2009 yılında boşandı. Ali adında oğlu var.

Uzun zamandır Atilla Saral'la birliktedir.

2009 yılının başında "Tayga toys" adlı sadece doğal malzemelerle üretilen ve çocukların gelişimine büyük fayda sağlayan oyuncak şirketini kurdu. Boşanınca şirketi eşine bıraktı.

Ödülleri :

2000 - Afife Tiyatro Ödülleri "Tiyatronun Herhangi Bir Dalında Genç Kuşak Başarılı Sanatçı" Sylvia - Tiyatro İstanbul
2000 - Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri "Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü" Sylvia - Tiyatro İstanbul

Tiyatro :
2009 - Çılgın Ruh : Noel Coward - Tiyatro İstanbul
2003 - İhtiras : John Baker - Tiyatro İstanbul
2001 - Tuhaf Bir Çift : Neil Simon - Tiyatro İstanbul
2000 - Sylvia : A.R.Gurne - Tiyatro İstanbul

Filmleri ve Dizileri :
2012 - Köstebekgiller (Dizi)
1993 - Ferhunde Hanımlar - Çocuk bakıcısı (Dizi)
2001 - Dünya Varmış "Hülya" (Dizi)
2002 - İki Oda Bir Sinan : Samim Değer-Aram Gülyüz - "Aslı" (Dizi)
2003-2012 - Sihirli Annem "Betüş" (Dizi)
2009 - Teyzanne : Gani Müjde (Dizi)
2010 - Cuma'ya Kalsa "Şebnem"(Dizi)
2012 - 2014 - Köstebekgiller (Dizi)
2013 - Arkadaşım Max

      

HABERE YORUM KAT