1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İncirlik’te Kudüs protestosu

İncirlik’te Kudüs protestosu

Osmanlı Ocakları Adana İl Başkanlığı İncirlik'te Kudüs kararını protesto etti.

İncirlik’te Kudüs protestosu

Osmanlı Ocakları Adana İl Başkanlığı İncirlik'te Kudüs kararını protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın "İsrail'in başkenti" olarak Kudüs'ü tanıdıklarını ilan etmesini protesto etmek için, Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat Adana'ya geldi. Yaklaşık 60 üye ile buluşan Canpolat, daha sonra İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığının bulunduğu İncirlik Eko Nizamiye önüne üzerinde "ABD ve İsrail Kudüs'ten Defol" yazılı siyah çelenk bıraktı.

"Önemli olan insanların kalbine başkent olmak"

Çelenk bırakıldıktan sonra konuşan Canpolat, ABD Başkanı Donald Trump'ı kınayarak, şunları söyledi:

"FETÖ'nün, NATO'nun arka bahçesi olduğunu düşünüyoruz. Atatürk ve Erdoğan posterlerini koyup hedef haline getiren NATO'nun hangi amel üzerinden faaliyetler yürüttüğünü merak ediyoruz. ABD Başkanı Trump, İsrail'in başkentinin Kudüs olacağı yönünde açıklamalar yaptı. Bizler Müslüman kimliğimizle Trump'a şunu söylüyoruz. Kudüs'ün bir yapının başkenti olarak ilan edilmesi fazla da mühim değildir. Önemli olan insanların kalbine başkent olmaktır."

"Kimse bu coğrafyada birbirimizi yok edemeyecek"

Tüm dinlerdeki insanların kalbine talip olduklarını kaydeden Canpolat, "İnsanların gönlüne başkent olarak mührümüzü vurmaya talibiz. Onlara karşı bu ve benzeri eylemlerimiz devam edecek. FETÖ için bıraktığımız siyah çelenkleri bugün NATO'nun dünyanın beşinden daha büyük olmadığını göstermek adına bırakıyoruz. İsrail, ABD bu coğrafyada birbirimizi yok edemeyecek" ifadelerini kullandı.

Grup daha sonra slogan atarak dağıldı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT