1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. İngiliz Bakan Javid'den çok konuşulacak açıklama: "Aşı olmayan kendine başka iş baksın"

İngiliz Bakan Javid'den çok konuşulacak açıklama: "Aşı olmayan kendine başka iş baksın"

İngiltere yeni tip koronavirüs Kovid-19 ile mücadele kapsamında tedbirlerine devam ederken, ülkede aşı olmayan çalışanların sayısı oldukça fazla. Bu durum karşısında İngiltere Bakanı Javid ise çok net bir açıklama yaptı. Bakan Javid, özellikle Kovid-19'a karşı aşılanmak istemeyen bakımevi çalışanlarına "Dışarı çıkıp başka bir iş bakın" dedi.

İngiliz Bakan Javid'den çok konuşulacak açıklama: "Aşı olmayan kendine başka iş baksın"

İngiltere hükümeti, bakımevi çalışanları için 11 Kasım'a kadar aşı olma müddeti vermişti. Koronavirüsle mücadele kapsamında etkin bir mücadele gösteren İngiltere hükümetine karşın, bakımevi çalışanları ise halen daha aşı olmamak için direniş gösteriyor. Bu durumu tespit eden İngiltere Bakanı Javid ise, katıldığı bir canlı yayın programında, bakımevi çalışanlarının aşı olmamaları problemine değinerek "Bir bakım evinde çalışıyorsanız, ülkemizdeki en savunmasız insanlardan bazılarıyla çalışıyorsunuz ve gidip aşı olmaya zahmet edemiyorsanız, dışarı çıkın ve başka bir iş bulun" dedi.

İngiliz Bakan Javid'den çok konuşulacak açıklama: Aşı olmayan kendine başka iş baksın

"AŞI OLMAYACAKSAN NEDEN BU İŞTE ÇALIŞIYORSUN?"

Bakımevlerinde bulunan hasta ve yaşlıların bu hastalığa karşı savunmasız olduğunu belirten ve o kurumlarda görevli olan her çalışanın mutlaka aşı yaptırmasına dikkat çeken Javid, "Eğer aşı olmayacaksan, neden bu işte çalışıyorsun?" ifadelerini kullandı.

Javid, son aşı tarihinde değişiklik yapılmayacağını belirterek, bunun nedeninin bakımevinde kalanların güvenliği ve yararı için olduğunu vurguladı.

İngiliz Bakan Javid'den çok konuşulacak açıklama: Aşı olmayan kendine başka iş baksın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT