1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İngilizler tatil için Türkiye'yi önerdi

İngilizler tatil için Türkiye'yi önerdi

İngiliz Daily Express gazetesi dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Paskalya tatili için en güvenli 6 ülke arasında Türkiye'ye de yer verdi.

İngilizler tatil için Türkiye'yi önerdi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve her sektörü etkileyen koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tatilcilerin de planları değişti.İngiltere’de yayımlanan Daily Express gazetesi yaklaşan Paskalya tatili için Türkiye’yi en güvenli 6 tatil durağı arasında gösterdi. Gazetenin hazırladığı en güvenli tatil durakları arasında Türkiye’nin yanı sıra kısa uçuşlar için Polonya ve Macaristan gösterildi.

Türkiye’nin koronavirüsten etkilenmeyen birkaç tatil ülkesinden biri olduğunu yazan gazete, İngilizlerin 10 Nisan’da başlayacak Paskalya tatilinde Türkiye’yi tercih edilebileceğini aktardı. Haberde yayınlanan haritada, kısa uçuşlu tatil önerileri için Türkiye, Polonya, Macaristan yeşil renkle gösterildi. Haritada uzun uçuş tatilleri için de koronavirüsten etkilenmeyen Barbados, Jamaika ve Meksika yer aldı.

"İSTANBUL TÜRKİYE'NİN KÜLTÜRÜNÜN KALBİNİN ATTIĞI YER"

Seyahat sitesi The Points Guy UK'in içerik müdürü Nick Kelvin gazeteye yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de yaz tatili dışında da yapılacak çok şey olduğunu ifade etti. Kelvin, “Dünyada hiçbir şehir İstanbul ile karşılaştırılamaz. İstanbul Türkiye’nin kültürünün kalbinin attığı yer” ifadelerini kullandı.

Gazete ayrıca aralarında İngiltere’nin de bulunduğu çoğu Avrupa ülkesinin koronavirüsten etkilendiğini, buna karşı Dünya Sağlık Örgütü’nün şu ana kadar herhangi bir seyahat kısıtlamasında bulunmadığını aktardı.

İngilizler tatil için Türkiye'yi önerdi

HABERE YORUM KAT