1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İngiltere'den PKK'ya yönelik çok önemli karar!

İngiltere'den PKK'ya yönelik çok önemli karar!

İngitere İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre; İngiltere'de PKK terör örgütüne yönelik yasak kararı, TAK ve HPG adlarını da içine alacak şekilde genişletilecek.

İngiltere'den PKK'ya yönelik çok önemli karar!

İngiltere İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2 aşırı sağcı grubun terör örgütleri listesine alınması ve PKK terör örgütünün diğer isimlerinin de listeye eklenmesine yönelik düzenleme, parlamentoya sunuldu.

DİĞER İSİMLER DE LİSTEYE DAHİL EDİLECEK

Düzenleme kapsamında Sonnenkrieg Division adlı Neo-Nazi grup listeye dahil edilecek ve "System Resistance Network" de daha önce yasaklanan National Action adlı örgütün diğer bir adı olarak kayda geçirilecek.

Yeni yasak karar kapsamında ayrıca PKK'ya üyelik de TAK ve HPG adlarını içine alacak şekilde yeniden düzenlenecek. Açıklamada, PKK'nın uzun zamandır terör faaliyetlerinde bulunduğu belirtilerek, bu kararların örgütle mücadeleye zarar vermeye çalışan bireysel faaliyetleri engelleyeceği vurgulandı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İçişleri Bakanı Priti Patel, İngiltere ve Almanya'daki son saldırıların şiddet içeren aşırıcılık tehdidini ortaya koyduğunu belirterek, "Bu grupları yasaklamak suretiyle nefret dolu söylemlerini yaymalarını zorlaştırıyoruz." dedi.

İngiltere'de yasaklı örgütlere destek verenler, 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor. ABD, TAK'ı "PKK'nın uzantısı" kabul ederken, AB'nin terör örgütleri listesinde ise, "PKK'dan ayrı örgüt" olarak yer alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT