1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Nerden çıktı bu darbe imaları?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Nerden çıktı bu darbe imaları?

Dünya, binlerce insanın canına mal olan koronavirüs (covid -19) salgını ile mücadele etmeye devam ediyor. Ülkemizde de salgınla hükümetimizin aldığı yerinde önlemler sayesinde etkin bir şekilde mücadele ediliyor. Devletimizi yönetenleri bu ölümcül salgın hastalığını en hafif şekilde atlatmanın telaşı sarmışken şimdi nereden çıktı bu darbe tartışmaları?

Darbe iması tartışılmalarının sebebi önce CHP Grup başkan vekili Özgür Özel, sonrasında da yine CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

Önce CHP grup başkanvekili Özgür Özel, TBMM de yaptığı basın toplantısında 15 Temmuz darbe girişimi öncesi FETÖ'cülerin hükümeti hedef alan tehditlerini hatırlatan ifadelerde bulunmuş "Saray rejiminin sonu geliyor, son Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaların bütün bu liyakatsizliklerin sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin. Bütün devlet memurları görevini devlet memuru gibi yapan devlet memurları hangi ülkeye hizmet ettiğini bilen çok değerli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti gelir,  saat gibi işlemeye başlar o saatin en kıymetli çarklarıda  siz olursunuz" sözleriyle gündeme düşmüştü.

Hemen ardından CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde iktidar değişikliği değil bir sistem  değişikliğine  gidişatı  görüyorum  ve böyle olacaktır" sözleri tüm kamuoyunda darbe iması olarak kabul edilmiş tartışmalara neden olmuştur.

Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun ardından ise Evrensel Gazetesi ve Almanya’da yayın yapan Artı Gerçek internet sitesi yazarı Ragıp Zarakolu'nun cumhurbaşkanı  Erdoğan’ı hedef alarak, 10 yıl süreyle başbakanlık yapan ve darbeciler tarafından idam edilen Adnan Menderes ile cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayarak "makus kaderden kaçış yok " iddiasında bulundu.

Şimdi en can alıcı soru şu; dünya ve ülkemiz insanları bu ölümcül virüsle yaşam mücadelesi verirken bazı siyasi yöneticileri onların yandaş yazarları ve trolleri çıkıp bu zamanda neden darbe iması açıklamalarında bulunur?

Neden milletçe bütün siyasi partiler ülkemizde bir vatandaşımızın ölmemesi için birlik beraberlik için iktidarla kol kola verip bu virüsle daha etkin mücadelenin çarelerini aramazlar?

Aramayı bırak bu mücadeleyi sekteye uğratmak için gündemi değiştirmek için darbe iması açıklamalarında neden bulunurlar?

 Allah aşkına bu tartışmanın yeri ve zamanı mıdır?  Yoksa amaç başka mı?

Bu, koronavirüs ile başarılı bir şekilde mücadele eden AK Parti iktidarının başarısını gölgelemek için yapılan siyasi bir gündem değişikliği taktiği midir? Eğer böyleyse; bu ülkemizde koronavirüs ile yaşam mücadelesi veren halkımıza yapılan büyük bir haksızlık ve saygısızlık değil midir?

Bir başka açıdan demokrasiden dem vuran sürekli darbelere karşı olduklarını söyleyen bu siyasi yöneticilerin halkın oylarıyla seçilen iktidarı darbelerle sürekli tehdit etmek de ne anlama geliyor?

Buradan uyarıyorum…!

Darbe imaları açıklamalarında bulunup demokrasi dışı beklentiler içinde bulunanlar şunu hiç unutmasın;
Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderi bu memleketin kaderidir!

Menderesi idam sehpasına çıkardığınızda kahvede oturan bir millet değil, 15 Temmuz'da tankların karşısında dimdik duran bir millet var karşınızda.

Aklınızı başınıza alın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT