1. HABERLER
  2. SPOR
  3. İnternet ve sosyal medyada öne çıkan günün spor haberleri

İnternet ve sosyal medyada öne çıkan günün spor haberleri

(ÖZEL) Red Bull sporcusu İsmail Can Yerinde'den FIFA 20 ile ilgili A'dan Z'ye açıklamalar

İnternet ve sosyal medyada öne çıkan günün spor haberleri

(ÖZEL) Red Bull sporcusu İsmail Can Yerinde'den FIFA 20 ile ilgili A'dan Z'ye açıklamalar

"Geçen seneyle bu sene arasında bir meta farkı var"

"Baktım iyi oynuyorum, turnuvaya katıldım"

"Rakiplere göre taktik şekillendiriyorum"

"Red Bull benim için sürpriz oldu"

"Amatör olarak futbol oynadım"

"Çok iyi oyuncularımız var ama kulüpler keşfedemiyor"

"İnşallah Avrupa'da şampiyon olur ve bayrağımızı dalgalandırırım"

Red Bull sporcusu İsmail Can Yerinde, FIFA 19'dan FIFA 20'ye geçiş süreci, maçlara nasıl hazırlandığı, oyunda nasıl taktikler izlenilmesi gerektiği, Red Bull'un kendisine nasıl bir süreçte sponsor olduğu ve daha birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Youtube kanalının konuğu oldu. FIFA 19'dan FIFA 20'ye geçiş sürecine dair yorum yapan Yerinde, "Geçen seneyle bu sene arasında bir meta farkı var. Geçen sene kanattan gidip arka direğe açılan ortalar etkiliydi, bu sene biraz daha metayı düşürdüler. Gol atmak için biraz gerçek futbol oynamak lazım. Direkt dikine gidip gol atamıyorsunuz. Bu sene oyun tam bana göre diyebilirim, defansın öne çıktığı bir sene. Oyun benim için süper. 3 turnuvanın 2'sine de katılma hakkı kazandım. Biz Orta Doğu - Afrika'da oynuyoruz. Biraz oyun ağır ama bunu lehimize çevirebiliyoruz. Bence Avrupa'ya göre daha güzel" ifadelerini kullandı.

NASIL FIFA ESPORCUSU OLUNUR?

FIFA 20'de profesyonel oyuncu olmanın yollarından bahseden İsmail Can Yerinde, "Esporcu olmak için ilk başta, hafta sonu ligi denen bir olay var, 30 maçın 20 tanesini kazanmanız gerekiyor. Daha sonra FIFA tarafından düzenlenen turnuvalara davet ediliyorsunuz. Fakat önce ön elemeyi geçmelisiniz, ön elemeyi geçtiğiniz zaman yurt dışına davet ediyorlar. Tüm masrafları EA Sports karşılıyor" diye konuştu.

"BAKTIM İYİ OYNUYORUM, TURNUVAYA KATILDIM"

Kendisinin profesyonel sporcu olma sürecini de anlatan Isopowerr, şunları kaydetti:

"3 sene önce bir kafe turnuvası düzenleniyordu, turnuvaya katıldım ve kazandım. Oluyormuş demek ki dedim. Öyle başladım. 11 kişilik bir mod vardı, birlikte oynuyorduk. Ben kaleciydim, daha sonra orta sahaya geçtim, gol atıyorum, asist yapıyorum; iyi oynuyorum yani. Sonra turnuvaya katılmaya başladım."

"RAKİPLERE GÖRE TAKTİK ŞEKİLLENDİRİYORUM"

Oyunda taktiklerin önemine dikkat çeken İsmail Can, "Taktikler çok önemli. Çünkü her oyuncunuza bir talimat verebiliyorsunuz. Tamamen oyunun gidişatına göre belirlerseniz taktiklerinizi, kazanabiliyorsunuz. Rakiplere göre taktik şekillendiriyorum. Turnuvadan önce rakibimiz belliyse önceki gece onu izliyoruz. Nasıl oynuyor, oyun tarzı ne diye" dedi.

Oyuna adapte olmak için fazla oynamak gerektiğini dile getiren İsmail Can Yerinde, oyunu çözmenin yetenekle ilgisi olmadığını ve oyun ilk çıktığında günde 5-6 saat oynayarak metayı çözmeye çalıştıklarını kaydetti.

"RED BULL BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU"

Red Bull'un kendisine sponsor olma süreci için ise Yerinde, "Benim için sürpriz oldu. Sanırım beni izliyorlardı 2-3 senedir. Ben röportaj olacak diye Gaming House'a gittim. Röportaj diye gittim, konfetiler patladı. Elimde sözleşme buldum. Çok güzel oldu" açıklamasını yaptı.

FUT Champions Cup'ın 3'üncü ayağına kalarak ABD'nin Atlanta kentinde yapılacak finalde Türkiye'yi, Red Bull'u ve takımını temsil etme hakkı elde eden İsmail Can, turnuvaya hazırlık süreciyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Biz hafta içi genelde, profesyonel oyuncular olarak kendi aramızda maç yapıyoruz. Bu şekilde hazırlanıyoruz. Şu anda tur atladığım için diğer takımları izleyeceğim."

"AMATÖR OLARAK FUTBOL OYNADIM"

Kendisinin gerçek dünyada futbol oynayıp oynamadığına dair gelen soruya yanıt veren İsmail Can Yerinde, "Eskiden amatör olarak futbol oynuyordum. Bir gün ciddi bir takımın seçmesine katıldım ve seçmeyi kazandım. İlk antrenmandan sonra eve gittim, ben yapamayacağım dedim. Bıraktım. Sonra sanal futbola başladım. Kondisyon olursa oynarız neden olmasın" diye konuştu.

"ÇOK İYİ OYUNCULARIMIZ VAR AMA KULÜPLER KEŞFEDEMİYOR"

Profesyonel sporcu olmanın yoğun tempo ve çalışma gerektirdiğine dikkat çeken İsmail Can, "Özel düzenlenen turnuvalar var. Profesyonel sporcu olmak isteyenler; her hafta pazar günü turnuva düzenleniyor, ona katılabilirler. Bence çok iyi oyuncularımız var ama kulüpler onları keşfedemiyor. Çünkü lig yok. Ülkemizde bir turnuva düzenlenmiyor. Bence öncelikle ülkemizde bir turnuva düzenlenmeli. Bence Avrupa seviyesinde çok oyuncumuz var. Ama maalesef ligimiz yok. Hollanda'da, Almanya'da lig var. Bunların büyük ödülleri var. Bize göre öndeler" yorumunu yaptı.

"İNŞALLAH AVRUPA'DA ŞAMPİYON OLUR VE BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRIRIM"

Futbolist ile birlikte geçen sene dünya üçüncüsü olduklarını hatırlatan Isopowerr, "Biz geçen sene dünya üçüncüsü olduk ve Türkiye'nin her yerinden tebrik mesajı geldi. Çok mutlu olduk. İnşallah Avrupa'da şampiyon olur ve bayrağımızı dalgalandırırım" dedi.

İsmail Can Yerinde son olarak Red Bull'un kendisine verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, böyle büyük bir global şirketin sporcusu olmanın çok güzel ve özel bir olay olduğunu ifade etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- İsmail Can Yerinde ile yapılan röportaj

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

(ÖZEL) Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Albayrak: Kendimizle yarışan bir federasyonuz

"Liglerdeki maç sayısını artırdık"

"Yabancı oyuncu için kulüplere teşvik uygulaması yaptık"

"2019 yılı bizim için çok keyifliydi"

"2020'de buz hokeyini anlatan çizgi film olacak"

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak, "Buz Hokeyi Federasyonu olarak biz kendimizle yarışan bir federasyonuz. Her sene üzerine koyarak branşımızı büyütmeye çalışan, genişletmeye çalışan bir federasyonuz. Genişledikçe de bu büyümeye ayak uydurmaya çalışan bir federasyonuz" dedi.

değerlendirdi.

Milli takıma katkıyı artırmaya çalıştıklarını belirten Albayrak, "Bizim federasyonumuzda, bizim camiamızda eksiklikler neler önce onun farkına varıyoruz. Yapmamız gerekenler neler ve yapabilecek gücümüz ne kadar?. Ne yapabiliriz bunlara bakıyoruz. Bizim en başta yaptığımız şu; aslında sporcularımızın maç sayısı bizim için çok önemli. Ligde yapmış olduğu maç milli takımlarda bir kıvam sağlıyor. Biz öncelikle liglerdeki maç sayısını artırarak aslında milli takımlara olan katkıyı artırmaya çalıştık. Yüzde 30 - yüzde 40'lara varan oranda liglerdeki maç sayısını artırdık. Bununla birlikte haliyle milli takımları daha kaliteli hale getirdik" diye konuştu.

"YABANCI OYUNCU İÇİN KULÜPLERE TEŞVİK UYGULAMASI YAPTIK"

Yabancı sporcular için kulüplere farklı teşvik uygulaması yaptıklarını belirten Halit Albayrak, "Yabancı antrenörler için teşvik uygulamaları yapıyoruz. Çünkü yabancı antrenörler, antrenörlerimizi daha iyi bir kıvama getiriyor. Bunu önemsiyoruz. Bizim takımlarımız 20 kişiden oluşuyor bir takıma 2 tane yabancı oyuncu gelmesi o antrenmanı daha kaliteli hale getiriyor. Bir kulübün antrenmana daha kaliteli hale gelince oyuna yansıyor. Oyun sayısı arttıkça tamamen o kıvam milli takımlara yansıyor. O yüzden biz sporumuzu bu yönde büyütüyoruz" ifadelerini kullandı.

"2019 YILI BİZİM İÇİN ÇOK KEYİFLİYDİ"

Buz hokeyi branşını tanıtmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Halit Albayrak, "Bununla da yetinmiyoruz bakanlığın açmış olduğu, açacak olduğu tesisler var. O tesislerde neler yapabiliriz, buz hokeyine merhabayı nasıl dedirtebiliriz, annelere babalara nasıl tanıtabiliriz, farklı çalışmalarımız oluyor. 2019 aslında bizim için çok keyifli bir yıldı. Konusu buz hokeyi olan bir dizi televizyonlarda insanların karşısına çıktı. Yaklaşık 23 bölümlük bir diziydi. Onun da çok büyük bir katkısı oldu ve biz onunla branşımızı tanıtma fırsatı bulduk" şeklinde konuştu.

"2020'DE BUZ HOKEYİNİ ANLATAN ÇİZGİ FİLM OLACAK"

Çocukları spora çekmek için çizgi film projelerini 2020 yılında hayata geçireceklerini söyleyen Albayrak, "Aynı şekilde şimdi çizgi film projemiz var. Ama 2019 yılına sığdıramadık ama inşallah 2020'de bizi sevenlerin bizim branşımızı tanımak isteyenlerin karşısına çıkacağız. 8-11 yaş aralığına hitap eden bir çizgi film olacak. Bunun gibi kreatif işlerle bu branşı sevdirmek istiyoruz. Biz istiyoruz ki ülkemizdeki her insan bir spor branş ile ilgilensin. İstiyoruz ki buz hokeyi olan yerlerde, illerde insanlar buz hokeyi ile tanışsınlar. Bizim insanımıza gerçekten keyif veren ve bizim insanımızın zevk alabileceği bir spor" dedi.

Buz hokeyinin zevkli bir spor olduğunu vurgulayan Albayak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sporu keyifli hale getiren iki öge vardır. Biri hızlılık, biri sertlik. Bizim branşımızda her iki öğe de var. Bir sporu zevkli hale ne getiriyorsa bu sporda o da var. Buz hokeyine de altı yaşında başlanıyor, biz onları motive etmeye çalışıyoruz. 23 Nisanları şenlik havasında yapıyoruz. 19 Mayıs, 29 Ekim bayramlarımızı bir şekilde değerlendirip, çocuklarımıza; ağabeylerine, ablalarına bir şenlik havası yaratıyoruz. Oyun oynatıyoruz. Yabancı takımlar misafir ediyoruz. 2019'un üzerine koyarak 2020'nin inşallah hokey dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum."

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Halit Albayrak'ın açıklamaları

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

Bir Atkı Bir Oyuncak projesine büyük ilgi

SÜPER Lig'deki İzmir temsilcisi Göztepe Kulübü'nün ve Türk Kızılayı İzmir Şubesi'nin 3 yıl önce başlattığı, "Bir Atkı Bir Oyuncak" projesine sarı-kırmızılı taraftarlar yine çok yoğun ilgi gösterdi. Göztepe'nin ligde geçen cumartesi günü Bornova Stadı'nda Galatasaray'ı 2-1 yendiği karşılaşma öncesi ve sırasında Kızılay tarafından kurulan çadırlarda yine binlerce öğrenciyi soğuktan koruyacak bir projeye imza atıldı. Çadırlarda taraftarlardan atkı, bere, eldiven ve oyuncak bağışı kabul edildi.

Öte yandan Çukur adlı dizinin bu hafta yayınlanan bölümünde yer alan duvar yazısında kampanyaya destek geldi. Dizinin bir sahnesinde yer alan duvar yazısında, "Hava Soğudu Şimdi Küçük Kardeşlerimizi Isıtma Vakti" yazısı ve bu yazının altında da, "Bir Atkı Bir Oyuncak" yazısı yer aldı. Kızılay ve sarı-kırmızılı kulübün işbirliğiyle üçüncü kez gerçekleşen projeyle ilgili konuşan Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış, "Türkiye'nin dört bir yanında bulunan köy okullarına geçmiş yıllarda almış olduğumuz yardımları ilettik. Bu yıl da hedefimiz Göztepe taraftarının yapacağı bağışlarla daha fazla kardeşimize dokunabilmekti. Çok şükür böyle büyük bir organizasyondan anlımızın akıyla çıkmayı başardık" dedi.

Bir Atkı Bir Oyuncak projesiyle geçen yıllarda çok iyi geri dönüşler aldıklarını aktaran Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, "Kızılay gibi bir kurumla böyle bir projede paydaş olmak bizleri de mutlu ediyor. Ürünlerin gönderilmiş olduğu okullardaki çocuklarımızın yüzlerinde bir tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize" diye konuştu. Maçta Göztepe taraftarları 35. dakikada projeyle ilgili dev bir pankart açmıştı.

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

Hikmet Çiftçi ile yeni teknik direktörün yıldızı barışmadı

Almanya Bundesliga ekibi Köln'ün altyapısında yetişen ve sezon başında 2'nci Bundesliga takımı Erzgebirge Aue'ye transfer olan U21 Milli Futbol Takımı oyuncusu Hikmet Çiftçi, teknik direktör değişikliğinin ardından formaya hasret kaldı. 21 yaşındaki orta sahanın, transfer tekliflerini değerlendirdiği öğrenildi.

2019-2020 sezonu başında Bundesliga ekibi Köln'den ayrılarak 2'nci Bundesliga'da mücadele eden Erzgebirge Aue'nin formasını giyen Hikmet Çiftçi, yeni takımında oynadığı ilk maçında golle tanıştı ve performansıyla göz doldurdu. Genç futbolcu, tekniği ve bitirici vuruşlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ancak, Köln'den tanıdığı Çiftçi'yi Erzgebirge Aue'ye alan teknik direktör Daniel Mayer ve ekibinin ayrılmasıyla yıldız adayı oyuncu kulübeye mahkum oldu. Formaya hasret kalan Hikmet Çiftçi, geçen hafta teknik patron Dirk Schuster'e Erzgebirge Aue'ye oynamak için geldiğini, aksi durumda takımdan ayrılmak istediğini iletti. Kulübünün ise Çiftçi'ye hem şans vermediği hem de göndermek istemediği belirtildi.

Almanya'dan iki takımın talip olduğu Hikmet Çiftçi'nin yakın çevresine Türkiye Süper Ligi'nde top koşturmak istediğini söylediği öğrenildi. Türk ve Alman pasaportu taşıyan oyuncu ile sezon başında Galatasaray'ın yanı sıra İstikbal Mobilya Kayserispor ve İttifak Holding Konyaspor ilgilenmiş, ancak Köln'ün yüksek bonservis bedeli istemesi nedeniyle transfer gerçekleşmemişti.

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

Sivassporlu Hakan Arslan: Bursaspor daha önce başardı

Demir Grup Sivasspor'un orta saha oyuncusu Hakan Arslan, Bursaspor'un daha önce şampiyon olduğunu belirterek, "Daha önceden Bursaspor bunu başardı. Biz de neden olmasın diye düşünüyoruz. Bu sezon üst sıralarda olacağımızdan eminim. Şampiyonluk için bekleyip göreceğiz" dedi.

Süper Lig'in ilk yarısının son maçında kendi sahasında Göztepe ile karşılaşacak olan Demir Grup Sivasspor karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antreman düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Pas, top kapma çalışmasının ardından antrenman yarı sahada çift kale maçla tamamlandı. Antrenmana sakatlığı bulunan Serhiy Rybalka katılmazken, hafif sakatlığı bulunan Andreade Fernando takımdan ayrı çalıştı. Antrenmanı ziyaret eden anaokulu öğrencileri futbolculara yoğun ilgi göstererek tezahüratlarda bulundu.

"3 PUAN ALIP, İYİ BİR ŞEKİLDE İKİNCİ YARIYA ODAKLANACAĞIZ"

Antrenmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan kırmızı-beyazlı ekibin orta saha oyuncusu Hakan Arslan, "Göztepe maçı son hafta oynayacağımız son karşılaşma bizim için tam bir final maçı olacak. Kendi sahamız ve seyircimiz önünde avantajımızı kullanacağız. Çünkü son haftalarda müthiş bir taraftar desteğini arkamıza aldık. Bu da takıma olum yönde yansıdı. Bunun avantajını kullanıp mutlaka maçtan 3 puanla çıkmayı düşünüyoruz. Bütün sezon çok iyi bir noktaya getirdi bütün arkadaşlarımızı kutluyorum. Gerçekten bizim açımızdan artık. Sezonu ilk devre anlamında taçlandırma maçı buna bu şekilde bakıyoruz. " dedi.

"BENİM İÇİN İYİ BİR İLK YARI GEÇTİ"

Kendi performansı hakkında da değerlendirmelerde bulunan tecrübeli oyuncu, "Tüm takımın olumlu etkisi bütün futbolcular üzerinde de olumlu performans olmasına sebep oldu. Bütün oyuncularımız çıkış yakaladı. Tek tek bakıldığı zaman zaten oyuncuların performansı takıma da yansıdı. Bu da zaten başarıyı getirdi. Oynayan, oynamayan sonrada oyuna giren herkes takıma olumlu katkı sağladı. Bizim açımızdan tüm takımın göstermiş olduğu performans üste seviyede oldu" diye konuştu.

"BURSASPOR DAHA ÖNCE BAŞARDI"

Göztepe maçını kazanmaları halinde şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde edeceklerini belirten Hakan Arslan, şu ifadeleri kullandı:

"Biz sezona başlarken üst sıralarda bitireceğiz diye hep kendi kendimizi motive ediyorduk. Zaten Rıza hocanın takımları hep ligin ilk 6'sı içerisinde olur. Beynimizin bir köşesinde bu vardı. İlerleyen haftalarda seri galibiyetler geldiği zaman neden olmasın düşüncesine girdik. Çünkü öncelikle bizim inanmamız lazım. Daha sonra taraftarımızı inandırmamız lazımdı. Önce kendimiz inandık. Seri galibiyetler yakaladık. Neden olmasın sorusu geldi akıllara taraftarın, yönetimin ve kamuoyunun desteğini alınca bu denli bu düşünce oluştu. Aslında her şey birbiri arkasına sıralı geldi. Şu anda iyi bir avantaj yakaladık. Şampiyonluk hedefimiz şu an için artık ikinci yarı çok zorlu geçecek. Neyin ne göstereceği belli olmayacak, ama eğer bu maçı kazandığımız takdirde puan olarak da avantajlı gireceğimiz için artık farklı şeyler konuşuluyor olabilir. Biz de bunu düşünüyoruz, bunu başarabiliriz. Daha önceden Bursaspor bunu başardı. Biz de neden olmasın diye düşünüyoruz. Herkesin bir hedefi var. Milli takımda, büyük takımlarda ve yurt dışında oynamak isteyen oyuncularımız var. Bu da ister istemez başarıyı da yükseltiyor. Bu sezon üst sıralarda olacağımızdan eminim. Şampiyonluk için bekleyip göreceğiz."

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Hakan Arslan'ın açıklamaları

- Öğrencilerin ziyareti

- Antrenmandan detay

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

Yeni Malatyasporlu Hadebe'nin hedefi, büyük takımlardan birinde forma giymek

Süper Lig ekibi BtcTurk Yeni Malatyaspor'da defans oyuncusu Teenage Hadebe, hedefinin Türkiye'nin büyük takımlarından birinde forma giymek olduğunu söyledi.

Süper Lig'de ilk yarının 17'nci ve son haftasında deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü'yle karşılaşacak olan Yeni Malatyaspor'da oyuncular, teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde maçın hazırlıklarını sürdürdü. Nurettin Soykan Tesisleri'ndeki antrenman öncesi gazetecilere açıklamada bulunan savunma oyuncusu Teenage Hadebe, Çaykur Rizespor karşısında istemedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi. Çaykur Rizespor maçında takım olarak mağlubiyet beklemediklerini ifade eden Zimbabweli futbolcu, "90 dakika boyunca iki tane pozisyon buldular, ikisini de gol yaptılar. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ama olmadı. Şimdi bunu unutacağız, çabucak önümüze bakacağız. Önümüzde bir maç var. Nerede hatalar yaptık, hangi detayları kaçırdık hocalarımız zaten bunları bize söylüyorlar. Bunları hemen düzeltip, önümüzdeki maçlara konsantre olacağız" şeklinde konuştu.

Hadebe, bir gazetecinin "Genç bir oyuncusun ve zor bir ligde oynuyorsun. Her geçen gün de performansının üzerine koyarak ilerliyorsun. Bu anlamda kariyer planın nedir?" sorusuna, "Gelecek için şunu söyleyebilirim; daha çok çalışıp belki Türkiye'nin büyük takımlarından birinde forma giymek" yanıtını verdi.

24 yaşındaki Hadebe, ilk yarının son haftasında deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili ise "Değişik bir takım. Dışarıda oynayacağız. Ona göre hazırlanıp, konsantre olacağız. Kolay bir maç olmayacak ama oraya kazanmak için gideceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- İdmandan görüntüler

- Futbolcuların çalışması

- Hadebe'nin açıklamaları

- Genel ve detay görüntüler

(FOTOĞRAFLI)

==============================================================

Kayserispor'a hoca dayanmıyor

İstikbal Mobilya Kayserispor'da Hikmet Karaman ve Samet Aybaba'nın ardından göreve gelen teknik direktör Bülent Uygun ile de yollar ayrıldı.

30 Ekim 2019 tarihinde Kayseri takımı ile anlaşan Bülent Uygun, sarı kırmızılı takımın başında 57 gün kalabildi. Kayserispor teknik direktörü olarak 7 lig, 2 kupa maçına çıkan Uygun 9 maçta 2 galibiyet alırken, ligde 2 galibiyet 5 yenilgi elde etti.

Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bülent Uygun hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık, kendisine yeni kariyerinde yürekten başarılar diliyorum" dedi.

BÜLENT UYGUN'DAN AÇIKLAMA

Teknik direktör Bülent Uygun da, sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama paylaştı.

Uygun şu ifadeleri kullandı;

"Kayserispor Camiası ve Spor Kamuoyu,

Finansal ve psikolojik açıdan tarihinin en zorlu döneminden geçen Kayserispor'un teknik direktörlük görevini, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveri ile kabul ettim.

Teknik direktörlük görevime gelmeden önce 10 maçta hiç galibiyeti yokken biz görev süremiz boyunca 7 lig maçı oynadık.

Bu karşılaşmaların 4'ü şampiyonluk yarışındaki takımlara karşıydı. Bu dönemde takımımızdan 9 futbolcu ayrılmayı tercih etti, 6 oyuncu ise sakatlığından dolayı sezonu kapattı.

İdmanlarda, maç toplantılarında, taktik toplantılarda ve Kayserispor takımı için mesai harcadığımız her noktada bir çok engelle karşılaşsak da, görev bilincimizle zaman - mesai kavramı gözetmeksizin, bu şehrin takımını nasıl yukarıya taşıyabileceğimiz konusunda ekibimizle birlikte gece gündüz çalıştık.

Yaşadığımız tüm imkansızlıklar içerisinde, görevi devraldığımızda takımımızın hiç galibiyeti yokken, süreç içerisinde aldığımız 2 değerli galibiyetin yanı sıra, Ziraat Türkiye Kupası'nda da özellikle altyapıdan takviye yaptığımız genç futbolcularımızın önemli katkısıyla son 16'ya kalmayı başardık.

Türk Futbolu'nun geleceğinde söz sahibi olma potansiyeli taşıyan bu gençlerimiz bizler için ayrıca gurur kaynağı oldular.

Tüm görev sürem boyunca, Kayserispor'un saha içi ve saha dışındaki ali menfaatleri, benim için herşeyin önünde oldu.

Gelinen noktada, yönetim kurulumuzun isteği doğrultusunda, yapılan karşılıklı istişare sonucunda görevimizden bugün itibariyle ayrıldık.

Bizi bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan büyük Kayserispor Camiası'na, taraftarlarına, Bakanlarımız Sayın Mehmet Özhaseki ve Sayın Taner Yıldız'a, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr.Memduh Büyükkılıç'a, Başkanımız Berna Gözbaşı'na, Sportif Direktörümüz Sayın Bülent Bölükbaşı'ya, samimiyetlerine kalpten inandığım futbolcularımıza, yöneticilerimize, şehrin ileri gelenlerine ve tüm dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim."

Sezonun ilk yarısının son maçına Trabzonspor ile deplasmanda karşılaşacak olan sarı - kırmızılı futbolcular antrenörler eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT