Irak'ta protesto gösterileri sürüyor: 2 ölü,60

Irak'ta 3 aydan beri süren hükümet karşıtı protestolar şiddetli şekilde sürüyor. Polisin ise yüzleri maskeli eylemcilere göz yaşartıcı gaz kullanması sonucu 2 kişi hayatını kaybederken 60 kişi ise yaralandı.

Irak'ta protesto gösterileri sürüyor: 2 ölü,60

Hükümet karşıtı gösterilen sürdüğü Irak'ta göstericiler ve polisler arasındaki çatışmalar sürüyor. Polisin göz yaşartıcı gaz kullanması sonucu en az 2 kişi hayatını kaybederken 60 kişi ise yaralandı..

Irak’ta protestocular başkent Bağdat’ı güney illerine bağlayan otoyolları kapattı. Yollara barikat kurup lastik yakan protestocular, sadece gıda malzemesi taşıyan ve acil durumu olan araçların geçişine izin verdi. Gerginliğin yaşandığı Divaniye ve Zikar illerinde bugün resmi tatil ilan edildi. Divaniye valiliği tarafından yapılan yazılan açıklamada kentte kamu hizmet kurumları dışında bütün dairlerde tatil ilan edildiği duyuruldu.

KAMU KURULUŞLARI TATİL EDİLDİ

Zikar Valiliği ise yaptığı açıklamada, hükümet karşıtı protestoların arttığı dönemde vatandaşların mal ve can güvenliğini korumak için kamu hizmet kuruluşları dışında bütün devlet dairelerinde resmi tatil edildiğini söyledi. Çok sayıda caddenin protestocular tarafından kapatıldığına dikkat çekilen açıklamada, bazı protestocuların ABD operasyonunda öldürülen İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis’in posterlerini yakarak İran karşıtı sloganlar attığı ifade edildi.

Irak'ta protesto gösterileri sürüyor! Kamu kuruluşları tatil edildi

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡