1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''

İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''

Pendik'te ''Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlar'' sergisiyle 15 Temmuz da yaşananları resmeden İran asıllı Sanatçı Reza Hemmatirad bu kez ikinci sergisi olan ''Sinan’ın İstanbul'u'' ile Mimar Sinan'ın İstanbul'a kazandırdığı sayısız eseri Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturuyor.

İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''

36 eserden oluşan İran asıllı Sanatçı Reza Hemmatirad'ın Mimar Sinan’ın İstanbul’a kazandırdığı camiler, türbeler, köprüler ve hamamları resmettiği ''Sinan’ın İstanbul'u'' sergisi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sanatseverleri bekliyor.

2016 yılında Pendik’te “Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanları” sergisiyle hain darbe girişimini gözler önüne seren Ressam Reza Hemmatirad, bu kez Mimar Sinan’ın eserlerini resmetti. “Sinan’ın İstanbul’u” adlı sergisinde Mimar Sinan’ın İstanbul’a kazandırdığı camiler, türbeler, köprüler ve hamamları görülebiliyor. Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Aysan’ın da katıldığı serginin açılışında konuşan sanatçı “Dilerim, bu sergideki eserler, gönlümde anlatmak istediklerimin gönüllerinize ulaşmasına vesile olur.”dedi.

İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde 9 Şubat’a kadar açık kalacak sergide ışığı ve gölgeyi ustalıkla kullanan Reza Hemmatirad’a ait 36 eser yer alıyor.

İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''İran asıllı sanatçıdan Pendik'te ikinci sergi: ''Sinan’ın İstanbul'u''

HABERE YORUM KAT