1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Şikarci: İntikamımız bitmedi!

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Şikarci: İntikamımız bitmedi!

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, yaptığı açıklamada Irak'taki Amerika Birleşik Devletleri üssüne düzenledikleri saldırıyı "intikamın tamamı" olarak görmediklerini ifade etti.

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Şikarci: İntikamımız bitmedi!

Fars haber ajansına açıklamalarda bulunan İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, Washington yönetiminin, askeri merkezlerini bölgeden çekene kadar sahnede kalacaklarını söyledi.

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, Amerika Birleşik Devletleri'nin başarılı bir savunma sistemi olmadığını ve füzelerin en büyük, en teçhizatlı üsse isabet etmesini engelleyemediğini söyledi. Şikarçi, bu durumun bölgede ABD'ye bağlı hareket eden ülkeler için de dersler içerdiği değerlendirmesinde bulundu.

"YAPILAN SALDIRILARI İNTİKAMIN TAMAMI OLARAK GÖRMÜYORUZ"

Şikarçi, "Bugün yapılan saldırıları intikamın tamamı olarak görmüyoruz. Asıl intikam öyle bir seviyede olacak ki ABD'liler her şeylerini bölgeden toplayıp gitmek zorunda kalacak." ifadelerini kullandı.

Saldırıdan önce ABD ile İran'ın koordineli hareket ettiği ve üslerin bu nedenle boşaltıldığı iddialarına ilişkin ise Şikarçi, "Bu gülünç bir yalandır. İlkesel olarak bu düşmana tokat atma ruhuyla çelişiyor. ABD'yi katil bir düşman olarak görüyoruz. ABD'liler hedeflerine ulaşmak için bu algı operasyonlarını üretiyor." görüşlerini paylaştı.

Tahran'da düşen Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının füzelerle vurulduğu yönündeki iddiaların da doğru olmadığını ifade eden İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü, bunun da psikolojik savaşın bir parçası olduğunu ve ABD'nin çıkarlarını savunanlar tarafından ortaya atıldığını savundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT