1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İran, yapılan saldırı sonrasında Amerika'nın HAARP sistemini devreye soktu iddiası ortaya atıldı

İran, yapılan saldırı sonrasında Amerika'nın HAARP sistemini devreye soktu iddiası ortaya atıldı

Kasım Süleymani'nin suikastı sonrasında her fırsatta intikam sözleri veren İran, tüm bu yaşananların üstüne ABD'nin üslerini bombaladı. Saldırı sonrasında, İran'ın nükleer tesislerinin yakınında bir deprem meydana geldi. Bu deprem ile birlikte "Acaba Amerika en büyük silahlarından biri olan HAARP teknolojisini mi kullanacak?" sorusu akıllara geldi.

İran, yapılan saldırı sonrasında Amerika'nın HAARP sistemini devreye soktu iddiası ortaya atıldı

ABD ve İran arasında yaşanan gerginlik her geçen gün dahada artarken, ortaya çılgın bir iddia atıldı. İran'ın ABD üslerini vurmasının hemen ardından ise ülkede ardı ardına yaşanan depremler ABD'nin uzun zamandır elinde olan ve çok büyük bir güç haline gelen, ''HAARP teknolojisini devreye soktu mu?'' iddiası ortaya atıldı.

YAPILAN İRAN SALDIRISI SONRASINDA MEYDANA GELEN DEPREMLER

ABD üslerine ballistik füzeler ile bombardıman yapılmasından henüz kısa bir süre geçtiği sıralarda, İran'da yapılan saldırıdan çok kısa bir süre sonra 4,9 ve 5,5 şiddetinde 2 deprem meydana geldi. Ortaya çıkan bu depremler ise "Amerika, acaba joker hakkını HAARP Teknolojisi'nden yana mı kullandı?" sorusunu akıllara getirdi.

abd-nin-gizli-deprem-silahi-haarp-suphesi-yine-gundemde-6465f1262000546-1-640x391.jpg

AMERİKA'NIN GİZEMLİ TEKNOLOJİSİ HAARP TRENDLERE GİRDİ

Yapılan saldırı sonrasında ise sosyal medyada "HAARP" etikeli en çok konuşulan olaylardan biri haline geldi.

maxresdefault.jpg

HAARP NEDİR?

HAARP, Türkçe karşılığı olarak "Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Program"ı olarak çevrilen, Amerika Birleşik Devletleri'nin Alaska eyaletinde bulunan bilimsel bir projedir. 

2525863-9b477944e2a3ff4923d70f214afcde37.jpg

HAARP PROJESİ'NİN ETKİLERİ NELERDİR?

Yetkilere göre HAARP Projesi'nin amacı füzeleri havada imha etmek, toprağın altını incelemek, denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak ve büyük alanlardaki tüm haberleşmeyi kesmek gibi bir çok önemli amaçları vardır.

s-a180b6a5e3f81db916dbe0f129d987dfd09096a3.jpg

Amerikanın en ünlü jeofizikçilerinden birine göreise bu teknoloji iklimleri değiştirmek, ozon tabakası ile oynamak, deprem yaratmak, radyasyon yaymayan termonükleer patlamalar yaratmak gibi korkunç amaçlarda da kullanıyor.

 

 

 

HABERE YORUM KAT