1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...

İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgede teröristleri temizleyerek barış ve huzuru getirmek amacıyla düzenlenen Barış Pınarı Harekatı aleyhinde manipülasyonlara her gün bir yenisi ekleniyor. Şimdi de İran'da örgütün Tel Abyad şehrinde tuzakladığı mayının patlamasından kaçan sivillerin fotoğrafını manipüle etmeye çalıştı.

İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgede teröristleri temizleyerek barış ve huzuru getirmek amacıyla düzenlenen Barış Pınarı Harekatı aleyhinde manipülasyonlara her gün bir yenisi ekleniyor. Şimdi de İran'da İspanyolca yayın yapan devlet televizyonu HİSPAN örgütün Tel Abyad şehrinde tuzakladığı mayının patlamasından kaçan sivillerin fotoğrafını manipüle etmeye çalıştı.Fakat AA fotomuhabiri olayın gerçeğini paylaştı. 

İFTİRA ATTILAR

HİSPAN televizyon kanalı sosyal medya hesabından yaptığı İspanyolca paylaşımda, "Türk Ordusu'nun Suriye'nin kuzeyine düzenlediği saldırı sivillerin hayatını tehlikeye attı" ifadesini kullandı.

İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Ancak, bölgede bulunan AA fotomuhabiri, Tel Abyad kentinde YPG/PKK'nın tuzakladığı mayının patlaması sonucu yaralanan sivillere Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) yardım ettiği görüntülere objektifini çevirdi. Harekat aleyhine karalama yapmak için kullanılan karelerin, örgütün tuzakladığı mayının patlaması sonucu kaydedildiği ortaya çıktı.

İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...İran'dan çirkin manipülasyon! Gerçeği AA muhabiri ortaya çıkardı...

HABERE YORUM KAT

1 Yorum