1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İş kurmak isteyen kadınlara müjde: Devletten faizsiz 15 bin TL destek!

İş kurmak isteyen kadınlara müjde: Devletten faizsiz 15 bin TL destek!

İş kurmak isteyen dar gelirli kadınlar için devletten büyük hamlesi geldi. Dar gelirli olup iş kurmak isteyen kadınlara devlet, faizsiz 15 bin TL'ye kadar kredi desteği veriyor. Devletin bu büyük desteğinin en büyük avantajlarından biri de 2 yıl geri ödeme istememesi. Hatta iş fikrine göre para hibe de edilebiliyor.

İş kurmak isteyen kadınlara müjde: Devletten faizsiz 15 bin TL destek!

Girişimci kadınlar faizsiz krediyle desteklenerek, kendi işinin sahibi yapılıyor. Aile Bakanlığı, iş kurmak isteyen kadınlara, 15 bin lira faizsiz kredi sağlıyor. Kredi için 2 yıl geri ödeme istenmiyor. Bu sürenin ardından kadınlar, kazandığı paralarla 6 yılda eşit taksitlerle geri ödeme yapabiliyor. 

SOSYAL DAYANIŞMA VAKFI DEVREDE 

Krediden yararlanabilmek için, hazırlanan projeyle birlikte, bulunulan ilçedeki kaymakamlıklarda yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ofisine başvurmak yeterli. Proje uygun bulunursa, 15 bin liraya varan faizsiz kredi desteği sağlanıyor. 

BAŞARILI OLAN HİBEYİ ALIR 

Destek kapsamında, kırsal alanda meyvecilik projelerinde kredi geri ödemesi 11 yıl olarak belirlendi. Meyvecilik projeleri için destek alan bir kişi, borcunu ilk 5 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde ödeyecek. Verilen desteklerde başarılı görülen projelerin son bir yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Başarı kriterleri arasında, açılan işyerinde, en az 2 kadının da istihdam edilmiş olması ve ödemelerin düzenli yapılması var. 

KADINLARA FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ ŞARTLARI NEDİR?

Faizsiz kredi desteğinden şu şartları taşıyanlar yararlanabiliyor:   
 
- Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmamak ve bu kuruluşlardan aylık gelir almamak. 
 
- İşin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak. 
 
- Fon kaynaklarıyla desteklenen gelir getirici projelerden faydalanmamış olmak. 
 
- Aktif esnaf olmamak. 
 
- Bankadan kredi alamıyor olmak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT