1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021?

İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021?

İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021? İSG sınavı hangi illerde yapılacak? İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı (İSG) için geç başvuru alınacak. İşte geç başvuru hakkında detaylar...

İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021?

ÖSYM, 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için geç başvuruları başlattı. Peki bu yıl İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021? İSG sınavı hangi illerde yapılacak?

İSG SINAVI GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

İSG sınavı geç başvurular 8 Nisan 2021 tarihinde alınacak. Adaylar başvurularını saat 23:59'a kadar tamamlamaları gerekiyor.

GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR 2021?

Geç başvuru hakkından yararlanmak isteyen adaylar geç başvuru ücreti olarak 435 TL yatırmaları gerekiyor.

İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021?

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sınava başvurular elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla alınacak veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olacaktır.

Posta yoluyla başvuru alınmayacak, elden yapılmak istenen başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. 

İSG SINAVI HANGİ İLLERDE YAPILACAK 2021?

2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2020-İSG), 9 Mayıs 2021 tarihinde, ; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van  illerinde yapılacak. 

İSG 2021 BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

İSG sınavı geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? İSG sınavı geç başvuru ücreti ne kadar 2021?

İSG SINAVI SAAT KAÇTA?

Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 75 dakika olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

HES KODU ZORUNLU MU?

Adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor. Adaylar, HES kodunun nasıl alınacağı bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

Adaylar, sahip olduğu HES kodunun ÖSYM sistemine kaydını AİS’de profilim altında bulunan “HES KOD BİLGİLERİM” sayfasından yapacaklardır. Bu sınav için kullanılacak  olan HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin, bu sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekiyor. 

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT