1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında?

İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında?

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu üyeliklerine, Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar ile Prof. Dr. İsmail Koyuncu getirildi. Peki İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar.

İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında?

30 Temmuz 2021 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Prof. Dr. İsmail Koyuncu Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildi. Peki İsmail Koyuncu kimdir? Nereli ve kaç yalında? Merak edilen soruların yanıtları haberimizde. 

İSMAİL KOYUNCU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

1974 yılında Suruç’ta doğdu. 1995’te İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü, 1997’de Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2002’de aynı dalda doktorasını tamamladı. 2004 yılında doçent unvanını alan Prof. Koyuncu, 2010 yılında profesör unvanını edindi.

1996 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 2004-2005 yılları arasında Rice Üniversitesi’nde ve daha sonra University of Leuven’de  devam etti.

İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında?

Kompozit yapılı MF ve UF düz tabaka levha membran üretimi, Hollow fiber membran üretimi, İleri Osmoz prosesi, Membran yüzeyindeki kek tabakasındaki değişimlerin ortaya konması için mikroskobik tekniklerin geliştirilmesi ve Nanofiltrasyon membranları ile tuz gideriminde organik iyon etkisinin modellenmesi  vb. alanlarda araştırmalarını sürdüren Prof. Koyuncu’nun, International Water Association (IWA) Specialized Group on Membrane Technology’de, Network of Young Membraines in Europe’da, American Water Works Association’da (AWWA),  Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi’nde, Society of Chemistry and Industry, European Desalination Society’de üye olarak görev yapıyor.

Çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülen Prof. Koyuncu, 2012 yılından bu yana TÜBA Asosye Üyesi ve halen İTÜ’de çalışmalarını sürdürüyor.  

İsmail Koyuncu, 14.08.2020 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesine rektör olarak atanmıştı. Koyuncu 30.07.2021 tarihinde ise Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu üyeliklerine getirildi. 

İsmail Koyuncu kimdir? İsmail Koyuncu nereli ve kaç yaşında?

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT