1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda Şehadet Nesli Projesi

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda Şehadet Nesli Projesi

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu'nda bin 100 öğrenci, Şehadet Nesli Projesi kapsamında aileleriyle birlikte şehitliği giderek, kabirlere karanfil bıraktıktan...

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda Şehadet Nesli Projesi

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu'nda bin 100 öğrenci, Şehadet Nesli Projesi kapsamında aileleriyle birlikte şehitliği giderek, kabirlere karanfil bıraktıktan sonra dua etti.

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu tarafından hazırlanan Şahadet Nesli Projesi kapsamında, bin 100 öğrenci Isparta Şehitliği'ni ziyaret etti.

Okul yönetimi tarafından bir süre önce değerler eğitimi konusunda bazı öğrencilerde eksiklik görülmesi üzerine hayata geçirilen Şehadet Nesli Projesi kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirildi. Öğrencilerin, vatan - bayrak ve şehitlik kavramlarını yakından öğrenmesi adına gerçekleştirilen proje çerçevesinde yaklaşık bin 100 öğrenci ve aileler, okul öğretmenleriyle birlikte Isparta Garnizon Şehitliği'ne giderek şehitlerin kabri başına karanfil bıraktı. Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette öğrenciler, aileler ve öğretmenler ebediyete intikal eden şehitler için dua etti.

Tezcan: "Eksiklik gördük, projeyi başlattık"

Ortaokul Müdürü Ramazan Tezcan, "Okul'da öğrenciler ile yapılan görüşmelerde, değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimizin bayrak, vatan ve özellikle şehitlik kavramlarında eksiklikleri bulunduğunu gördük. Bunun üzerine "Neler yapabiliriz" dedikten sonra projemizi başlattık" dedi.

Okunan hatimlerin duası Şehitler Haftasında yapılacak

Okul Müdürü Tezcan amaçlarının öğrencilere vatan, bayrak ve şehadet kavramlarını en iyi şekilde öğretmek olduğunu belirterek, "Projemiz kapsamında öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz, Kur'an hatimleri okumaya devam ediyorlar. Şehitler haftasında da yine okulumuz bünyesinde hatim duası okunup, Mevlid-i Şerif okunacaktır. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz kutsal değerlerimize vatan, bayrak ve şehadet kavramının önemi gerekliliği kavratılmadı amaçlanmaktadır."

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda Şehadet Nesli Projesi

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda Şehadet Nesli Projesi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.