1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3.  İSTANBUL  - 18 AVUKAT KORONAVİRÜSE YAKALANDI 2'Sİ ÖLDÜ

 İSTANBUL  - 18 AVUKAT KORONAVİRÜSE YAKALANDI 2'Sİ ÖLDÜ

KORONAVİRÜS salgınında 18 avukatın hastalığa yakalandığı 2 avukat hayatını kaybettiği öğrenildi.nın TBB'den aldığı bilgilere göre bu süreçte çok sayıda avukat telefon ya da emaile ulaşarak, maddi yardımlar konusunda bilgi istedi.

 İSTANBUL  - 18 AVUKAT KORONAVİRÜSE YAKALANDI 2'Sİ ÖLDÜ

KORONAVİRÜS salgınında 18 avukatın hastalığa yakalandığı 2 avukat hayatını kaybettiği öğrenildi.

nın TBB'den aldığı bilgilere göre bu süreçte çok sayıda avukat telefon ya da emaile ulaşarak, maddi yardımlar konusunda bilgi istedi. Bu süreçte salgın hastalıktan etkilenen avukat sayısı ise 18, yaşamını yitiren ise 2 kişi olarak belirlendi.

AVUKATLARA SOSYAL YARDIM DESTEĞİ

Öte yandan TBB avukatların bu süreçten avukatların en az zarar görmesi amacıyla, mevcut sosyal yardımlardan faydalanmaları için çalışmalar yaptı. TBB, koronavirüs salgını nedeniyle avukatların içinde bulunduğu sıkıntıları gidermek amacıyla tüm barolara Adli Yardım Dengeleme Fonu'ndan 7 milyon TL ödeme yaptı. Adli Yardım Dengeleme Fonu'ndan yeni bir ödeme daha yapılacağı da duyuruldu. Yine avukatlara özel 50 bin TL 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kampanyası başlatan TBB, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu üzerinden ise hastanede tedavi gören avukatlara ve ailelerine maddi destek de sağlıyor.

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT