1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul'a 7 yeni tünel geliyor

İstanbul'a 7 yeni tünel geliyor

İstanbul'da trafiği rahatlamak için 29 km uzunluğunda 7 bağımsız tünel inşa edilecek.

İstanbul'a 7 yeni tünel geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi"nde Büyükkcekmece-Esenyurt-Avcılar-Kucukcekmece- Bahcelievler-Bayrampasa-Kagıthane Karayolu Tunelleri ve Sarıyer Kilyos Karayolu Tuneli Projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 olcekli plan teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. E-5 ve E-6 karayollarını bağlayarak İstanbul trafiğinin rahatlatılmasının amaçlandığı Buyukcekmece-Esenyurt-Avcılar-Kucukcekmece- Bahcelievler-Bayrampasa-Kagıthane Karayolu Tunelleri"nin 23 km uzunluğunda olması ve projenin 2.5 milyar liraya mal olması öngörülüyor..

SARIYER"E DE 6 KM UZUNLUĞUNDA TÜNEL GELİYOR

Öte yandan Sarıyer trafiğine çözüm olması için de Sarıyer Kilyos Karayolu Tüneli projesi yapılacak. Bu tünelin uzunluğu da 6 km olacak.

GÜNDE 300 BİN ARAÇ GEÇECEK

İstanbul"un trafik sorunun karayolu ve lastik tekerlekli araçlara yönelik çözümlerle sonlandırılamayacağını savunan CHP grubu, aynı hatta metro sistemi yapılması gerektiğini belirterek, oylamada "red" oyu kullandı. CHP"nin eleştirilerine yanıt veren AK Parti Meclis üyesi Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Mahmut Yeter 23 km uzunluğundaki tünel maliyetinin 2.5 milyar lira olacağını söyledi. Metronun kilometre maliyetinin 50 milyon dolar olduğunu hatırlatan Yeter, Buyukcekmece-Esenyurt-Avcılar-Kucukcekmece-Bahcelievler-Bayrampasa-Kagıthane Karayolu Tunelleri"nden günde 300 bin aracın geçmesinin beklendiğini, bu hatta zaten 2 tane metro hattının bulunduğunu ifade etti. .

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT