1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. İstanbul Anadolu Yakası Gaziler ve şehit aileleri Mehmetçik'e destek için Hatay'a hareket etti

İstanbul Anadolu Yakası Gaziler ve şehit aileleri Mehmetçik'e destek için Hatay'a hareket etti

İstanbul Anadolu yakası gaziler ve şehit aileleri Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiren Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla Hatay'a yola çıktı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiren Mehmetçik'e destek olmak amacıyla Hatay'a gidiyor.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Şube Başkanı Oktay Kaya,"Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi olarak buradan Afrin’e şehit aileleri ve gazilerimizi komutanlarımıza orada görev yapan askerlerimize moral desteği vermek için İstanbul’dan  Afrin’e gidiyoruz.“ dedi.

Hatay’ın Hassa ilçesinde kendilerini diğer şubelerinin karşılayacaklarını söyleyen Oktay Kaya sözlerini şu şekilde sürdürdü: " Türkiye genelinde 48 tane şube ve temsilcik Hatay, Hassa’ya gidiyor. Tüm şubelerimizle Gaziantep İslahiye’de bulaşacağız. Bütün arabalar ile  konvoy halinde gideceğiz. Her ilden araba ve otobüs kalkıyor. Bugün yalnız yine Afrin’de şehidimiz var. Şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine baş sağlı diliyoruz. Yaralı gazilerimize de Allah’tan şifalar diliyoruz. Bugün birliğimizin beraberliğimizin sembolü şehit aileleri ve gaziler askerimize moral vermek için gidiyoruz. Bizim şehitlerimizin yarım bıraktığı işi gerekirse gaziler olarak tamamlayacak burada 60 yaşında 70 yaşında şehit babalarımız şehit eşlerimiz kahraman gazilerimiz ile beraber gideceğiz. Bize emanet edilen toprağı gerekirse şahadet şerbetini içeriz.  Biz kimseye bu vatanı böldürmeyiz bırakmayız. İnlerine de girsinler ne yapılması gerekiyorsa yapsınlar. Sonuna kadar Afrin olayında destekliyoruz. Bu terörün bitmesi için ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar destekliyoruz.

07 Mart 2018 Çarşamba 10:47
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar