1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri |Kamu kurumlarında mesai saatleri kaç oldu?

İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri |Kamu kurumlarında mesai saatleri kaç oldu?

Yeni tip koronavirüs salgınında bulaş riskini azaltmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni genelge kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri değişti. Bunun üzerine memurlar ve kamuda işi olan vatandaşlar tarafından İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri merak konusu oldu.

İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri |Kamu kurumlarında mesai saatleri kaç oldu?

Çin'in Vuhan kentinden başlayarak dünyaya yayılan ve yaklaşık bir buçuk milyon insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında, ülkemizde pozitif vaka sayısı hızla yükselişe geçti. Önceki günlerde 30 bin sınırını aşan vakaları azaltmak amacıyla İçişleri Bakanlığı, yeni bir genelge yayımlayarak kısıtlamaları artırdı. Bu kapsamda kamu kurumlarında da mesai saatlerine güncelleme getirildi. 

KAMU KURUMLARINDA MESAİ SAATLERİ KAÇ OLDU?

Açıklanan yeni kısıtlamalar kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarında yeni mesai saatleri 10.00 - 17.00 arası olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı ardından kameralar karşısında yaptığı açıklamayla duyurulan yeni mesai saatleri, İçişleri Bakanlığı'nın gönderdiği genelgenin akabinde 2 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak. 

İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri |Kamu kurumlarında mesai saatleri kaç oldu?

İSTANBUL MESAİ SAATLERİ 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni mesai saatlerine ilişkin Twitter kişisel hesabından açıklama yaparak, "İstanbul’da, kamu hizmetlerini aksatmamak kaydıyla; 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren mesai saatleri: 10.00-12.30, 13.00-16.00 olarak uygulanacaktır. Özel kanun, tüzük vb. düzenlemelerle mesai saati farklı olan kurum-kuruluşlara ait hükümler saklıdır." ifadelerini kullandı. 

ANKARA MESAİ SAATLERİ

Yeni genelge kapsamında, Ankara'da mesai saatleri, 10.00-12.30, 13.00-16.00 olarak belirlendi. Bu kapsamda kamu çalışanları, 10.00'da başlayacakları mesai için 12.30'da mola verecek ve 13.00'de tekrar işbaşı yaparak 16.00'da mesailerini sonlandıracaklar. 

İstanbul, Ankara, İzmir mesai saatleri |Kamu kurumlarında mesai saatleri kaç oldu?

İZMİR MESAİ SAATLERİ

Koronavirüs salgınında bulaşı düşürmek amacıyla alınan önlemler kapsamında, İzmir'de mesai saatleri, 10.00-12.30, 13.00-16.00 olarak belirlendi. Bu kapsamda kamu çalışanları, 10.00'da başlayacakları mesai için 12.30'da mola verecek ve 13.00'de tekrar işbaşı yaparak 16.00'da mesailerini sonlandıracaklar.

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT