1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Boğazı’nda gemi trafiğine sis engeli

İstanbul Boğazı’nda gemi trafiğine sis engeli

İstanbul'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan sis, sabah saatlerinde özellikle sahil kesimlerinde etkisini...

İstanbul Boğazı’nda gemi trafiğine sis engeli

İstanbul'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan sis, sabah saatlerinde özellikle sahil kesimlerinde etkisini arttırırken, İstanbul Boğazı geçici olarak gemi trafiğine kapatıldı.

İstanbul'da geçtiğimiz hafta boyunca etkili olan ve görüş mesafesini metrelerce düşüren sis, hava sıcaklıklarının düşmesiyle beraber yeniden etkisini gösterdi. Dün geceden itibaren etkili olan sis, yaşamı ve yollardaki araç trafiğini olumsuz etkilemezken, sabah saatlerinde özellikle İstanbul Boğazı'nın çevresinde etkisini arttırdı. Dolmabahçe'den bakıldığında Anadolu Yakası'nın görülmesi oldukça zorlaşırken, Gümüşsuyu'ndan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün siluetinin tamamıyla sisin etkisi altına girdiği görüldü.

Boğaz, gemi trafiğine kapatıldı

Öte yandan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, etkili olan sisin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle İstanbul Boğazı'ndan gemi geçişlerinin saat 07.40'dan itibaren çift yönlü olarak askıya alındığı bildirildi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT