1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Görev Dağılımı

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Görev Dağılımı

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Görev Dağılımı

Yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Vekillikleri, Meclis Divan Katipleri ve Encümen Üyelerini belirledi. Devir teslim töreni 3. kez seçilen İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 7. Dönem ilk toplantısı öncesinde, AK Parti ve CHP Grubu ile MHP’li üyeleri tebrik ederek başarılar diledi. AK Parti Grubu’nda Grup Başkan Vekilliğini Ebubekir Taşyürek’e devreden Ergün Turan alkışlarla uğurlandı. TBMM’den sonra 310 üye ile Türkiye’nin en büyük meclisi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 7. Seçim Dönemi’nin ilk siyasi parti grup toplantılarını gerçekleştirdi. Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu AK Parti Grubu’nu ziyaret ederek meclis üyelerini tebrik etti ve başarılar diledi.

Kadir Topbaş daha sonra CHP Grubu ile MHP’li üyeleri de ziyaret ederek başarılar diledi. Topbaş, “Seçim öncesi yaşanan siyasi mülahazalar geride kaldı. Şimdi İstanbul için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Öte yandan, AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan da toplantıda görevini Abubekir Taşyürek’e devretti. Yaptığı konuşmada gözünün arkada kalmayacağını belirten Turan, eski çalışma arkadaşlarına başarılar diledi. Kadir Topbaş ve Aziz Babuşçu da Ergün Turan’a atanacağı yeni görevinde başarılar diledi.

Yeni Belediye Meclisi seçildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ardından yeni üyeleriyle 7. Seçim Döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Saraçhane Belediye Sarayı’nda yapılan ve Kadir Topbaş’ın başkanlık yaptığı toplantıda Başkan Vekillikleri, Meclis Divan Katipleri ve Encümen Üyelerini belirlendi.

Yapılan oylamada İBB Meclisi 1. Başkan Vekilliğine Ahmet Selamet yeniden seçilirken, 2. Başkan Vekilliğine de yine Göksel Gümüşdağ seçildi. AK Partili Meclis Üyeleri Osman Demir, Hayriye Şirin Ünsel, Temel Başalan, Ahmet Bilal Kıymaz ve Sami Şahin Encümen Üyesi olarak belirlendi.

İBB Meclisi Başkanlık Divanına getirilen 10 Meclis Üyesi ise şunlar; Osman Korkusuz, Burhan Şentürk, Derya Uzunsoy, Hüseyin Akgül, Halil İbrahim Arslan, Kağan Şahin, Manolya Demirören, Sedat Demirtaş, Nazmiye Sümeyye Sayan, Sibgetullah Şahin.

AK Parti Grup Başkan Vekilliğine Abubekir Taşyürek, CHP Grup Başkan Vekilliğine ise Ertuğrul Gülsever'in getirildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantılarına 16 Nisan 2014 Çarşamba günü devam edecek. Toplantıda Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları da seçilecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.