1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

Cumhuriyet Halk Partisi seçim öncesi ilkokul öğrencileri için okul servislerinin ücretsiz olacağı vaadinde bulunmuştu. Buna rağmen, servislere yüklü miktarda zam yapılması velileri çileden çıkardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde bir reklam ile vaatlerini sıralamıştı. Reklamda ilkokul öğrencisine servisin ücretsiz olacağı da belirtilmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında bu vaadi tekrarlamıştı. Fakat bu vaatle ilgili herhangi bir adım atılmadı.

İlkokul öğrencisine ücretsiz servis vaadi CHP'nin sosyal medya hesaplarında hala duruyor. Video özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile genel merkezi karşı karşıya getirdi. İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun'un, "Ekrem Bey'in kendi ağzından böyle bir vaadi yok" dediği belirtiliyor.

Bugün Sivas'ta bulunan CHP kurmayları da konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

"CHP'NİN SÖZÜNÜ TUTULMAMASINDAN YAKINDILAR" 

Çocuklarını okullara yazdıran vatandaşlar ise seçim döneminde sık sık dillendirilen bu sözün tutulmamasından yakındı.

İstanbul'da çocuğu okula yazdıran velilerden biri, "Mümkün değil öyle bir şey yapamazlar" dedi.

Sibel Tuğ adlı veli ise, "Haberlerde seyrettim, ulaşım, sütler her şey bedava olacaktı. Servis fiyatları indireceklerdi. Hatta bedava diye duymuştum. Tam tersi, çok okkalı bir zam geldi. Normalde 275 lira veriyordum ben oğlumun servisine. Bu sene 380 lira olduğunu söylediler. Hiç bu kadar yüklü geleceğini düşünmemiştik. Allah'tan kızımın servisine geçen yıl kayıt yaptırdığımız için zamdan etkilenmedik. Bu senenin zamları çok fazla" dedi.

Ebru Özkan da, "Ekrem İmamoğlu verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı" diye konuştu.  

Tülin Sönmez ise, "Biz bu sene servise 380 lira ödeyeceğiz.. Çok fazla, aşırı yüklü. Ama keşke yapabilecekleri bir şey olsa yapsalar" şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne isyan!

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum