1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. İstanbul'da köprü trafiğini azaltacak alternatif güzergah

İstanbul'da köprü trafiğini azaltacak alternatif güzergah

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstinye ve Çubuklu arasını 7 dakikaya indirecek yeni bir projenin çalışmalarına başladı.

İstanbul'da köprü trafiğini azaltacak alternatif güzergah

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Boğaz"ın iki yakası arasındaki yolculuk 7-8 dakikaya indirecek başka bir projeyi hayata geçiriyor.

Bu kapsamda İstinye ve Çubuklu arasına gemilerle araç ve yolcu taşımacılığı başlatılıyor. Hayata geçecek projeyle İstanbul"a alternatif yollar oluşturulacak.

YILDA 1 MİLYON ARACA HİZMET VERECEK

İstinye-Çubuklu hattında minimum 50 araç kapasiteli 3 arabalı vapurla seferlere başlanacak ve araç sahipleri 7-8 dakika içerisinde iki yaka arasında karşıdan karşıya geçmiş olacak. Yılda 40 bin sefer yapılması hedeflenen projede, taşınması planlanan araç sayısının 1 milyon 700 bin, yolcu sayısının ise 2,5 milyon civarında olacağı belirtildi.

 

KÖPRÜLERİN YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler, İstanbul"un iki yakasını birleştirecek projeyle ilgili olarak, "İstinye-Çubuklu hattımız iki yaka arasında sahil yolları trafiğini rahatlatacak ve köprülerin yükünü hafifletecek bir arabalı vapur hattı olacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT