1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İSTANBUL - EMİNÖNÜ'NDE RAMAZAN ALIŞVERİŞİ YOĞUNLUĞU 

İSTANBUL - EMİNÖNÜ'NDE RAMAZAN ALIŞVERİŞİ YOĞUNLUĞU 

Eminönü ve Mahmutpaşa'da koronavirüs salgınına rağmen Ramazan alışverişi yoğunluğu yaşandı.

İSTANBUL - EMİNÖNÜ'NDE RAMAZAN ALIŞVERİŞİ YOĞUNLUĞU 

Eminönü ve Mahmutpaşa'da koronavirüs salgınına rağmen Ramazan alışverişi yoğunluğu yaşandı. Alışverişe gelen vatandaşların çoğu maske takarken, sosyal mesafe kuralına ise uymadıkları görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan üç günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından İstanbul'un Cadde ve meydanlarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Eminönü ve Mahmutpaşa'da Ramazan alışverişine gelenler nedeniyle yoğunluk yaşandı. Alışverişe gelen vatandaşların çoğunun maskelerini taktığı görülürken ara sokaklarda sosyal mesafe kuralının ihlal etti.

Ramazan alışverişine gelen Ersin Bütün, kalabalıkla temas etmemeye çalıştıklarını söyleyerek, "Ramazan için alışverişimize geldik. Arkadaşlarımızla alışverişimizi yapalım dedik. Korona belası bitse çok güzel olacak. Yoğunluktan tedirgin oluyoruz ama insanlar ihtiyaçlarını gidermek için çıkmak zorunda kalıyor. Kalabalığa fazla temas etmemeye çalışıyoruz ama yine de dokunacağımız yerlere dokunmak zorunda kalıyoruz" dedi. Yoğunluğun korkutucu olduğunu söyleyen Mesut Bütün ise, "Bayram alışverişini yapmak için geldik. Yoğunluk biraz korkutuyor ama kalabalık ortama girmemeye çalışıyoruz. Mesafeyi koruyoruz" dedi.

Görüntü Dökümü:

----------------------

-Eminönü çarşısı ve sokakları

-Alışveriş yapan vatandaşlar

-Kalabalıktan görüntüler

-Muhabir anonsu (Müge YARIMBATMAN)

-Alışveriş yapan ve oturan vatandaşlar

-Vatandaşlarla röp

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT