İstanbul geçmişe döndü! Vatandaşlar bidonla evlerine su taşıdı

İstanbul'un Şile ilçesinde yaşanan su arızası vatandaşları isyan ettirdi. Bazı köy ve mahallelere 3 gündür su verilemezken ilçenin çeşitli bölgelerinde gelen tankerlerin önünde sıraya giren vatandaşlar su doldurarak ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Vatandaşların mağdur edilmesine de Bakan Varank tepki gösterdi.

İstanbul geçmişe döndü! Vatandaşlar bidonla evlerine su taşıdı

Koronavirüs salgınında hijyen önem arz ederken Şilenin bazı mahalle ve köylerinde su sorunu yaşanıyor.Bazı mahalle ve köylerde 3 gündür su kesintisinin olduğu öğrenilirken vatandaşlar büyük mağduriyet yaşıyor. Sorun henüz çözülemezken vatandaşlar İSKİ'ye ait tankerlerin önünde sıraya girerek bidonlara su dolduruyor. 2020 yılında ortaya çıkan bu görüntüler İstanbul'un eski günlerini aratmadı. 

Vatandaşlar konuya ilişkin olarak İBB ve ilçe belediyesine şikayetlerini iletirken sosyal medyadan da tepki gösterdiler. Son duruma ilişkin Şile Belediyesinden yapılan açıklamada,“Değerli hemşehrilerimizin dikkatine; İlçemizin belirli yerleşim yerlerinde ‘Su Kesintisi’ yaşandığı bilgisinin Belediyemize ulaşması ile birlikte yetkili kurum olan İSKİ ile irtibata geçilmiş olup, su kesintisinin basınç düşüklüğünden kaynaklandığı bilgisi alınmıştır" denildi.

İstanbul geçmişe döndü! Vatandaşlar bidonla evlerine su taşıdı

"CHP'Lİ İBB'DEN TARİHİ HİZMET"

Olaya İstanbul AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak," CHP’li İBB’den tarihi hizmet.Geçmişe yolculuk başladı,1994 öncesi CHP İstanbul’una dönüş...(Fotoğraflar Şile, 5Temmuz 2020)İstanbul’a bu kabusu yaşatan Başkan’a kısaca EkoFelaket diyoruz!" ifadelerini kullandı.

 

VARANK: MERAKLA BEKLEDİĞİNİZ DİZİNİN YENİ SEZONU YAYINLANMIŞ

Duruma tepki gösteren Bakan Varank,CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'i paylaşımına etiketleyerek, "Merakla beklediğiniz dizinin yeni sezonu yayınlanmış.Olay İstanbul'da geçiyor." dedi.

 

İstanbul geçmişe döndü! Vatandaşlar bidonla evlerine su taşıdı

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡