1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İl Sağlık Müdürü açıkladı: Vaka artışı yok!

İl Sağlık Müdürü açıkladı: Vaka artışı yok!

İstanbul İl Sağlık Müdürü, açılış töreninde İstanbul genelindeki koronavirüs vakalarının yayılım durumuna yönelik açıklamada bulundu. Kemal Memişoğlu "İstanbul'da 15 gündür virüs ile alakalı artış olmamakla birlikte Anadolu'da vakaların yükseldiği illerden İstanbul'a bir yansıma olacağını öngörüyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü açıkladı: Vaka artışı yok!

Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin hizmet vermeye devam edeceği yeni binasının açılış töreni gerçekleştirildi. Törende İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, İstanbul genelindeki koronavirüs durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İstanbul'da 15 gündür korona virüs ile alakalı sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte Anadolu'da vakaların yükseldiği illerden İstanbul'a bir yansıma olacağını öngörüyoruz" şeklinde konuştu.

Hastanenin açılış törenine Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Hastane Başhekimi Dt. Bilgehan Doğru ve sağlık çalışanları katıldı. Programa katılan İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu il genelinde korona virüse dair açıklamalarda bulundu.

0x0-istanbul-icin-son-dakika-il-saglik-muduru-acikladi-istanbulda-koronavirus-artisi-yok-1631616418010.jpg

BİRİNCİ AĞIZDAN AÇIKLAMA: İSTANBUL'DA VAKA ARTIŞI YOK

Tören öncesi konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, "Dünyada eşi olmayan bir ekiple pandemi döneminde hem evde hem de hastanede destek veren sağlıkçılara yardımcı olan halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu süreçte Türkiye dünya ülkeleri arasında en iyi sağlık hizmeti sunduğunu kanıtladı. 19 yıldır Türkiye'de hem altyapı hem de personel açısından hastanelerin iyileşmesini sağlayan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz.

0x0-istanbul-icin-son-dakika-il-saglik-muduru-acikladi-istanbulda-koronavirus-artisi-yok-1631616417328.jpg

İstanbul'da Covid süresince 8 bin yataklı 8 tane hastaneyi vatandaşların hizmetine Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sunduk. Sosyal mesafe maske ve aşıdan başka bir şansımız yok. İstanbul'da yaklaşık 15 gündür korona virüs ile alakalı sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte Anadolu'da vakaların yükseldiği illerden İstanbul'a bir yansıma olacağını öngörüyoruz. Olmamasını temenni ederken herhangi bir olumsuzluk durumunda ise siz sağlık çalışanlarımız ve imkanlarımız dahilinde duruma müdahale edebileceğimizi biliyoruz" diye konuştu.

0x0-istanbul-icin-son-dakika-il-saglik-muduru-acikladi-istanbulda-koronavirus-artisi-yok-1631616412674.jpg

KAMU YARARINA TASARRUFTA BULUNDUK

Hastane alanında yürütülen çalışmalar doğrultusunda daha geniş bir alana sahip olunduğunu belirten Dr. Bilgehan Doğru, "5 ay içerisinde çalışmalarını tamamladığımız hastanemizi mevcut imkanlarla yeni bir hale getirdik. Önceki binamıza vermiş olduğumuz yüksek kira maliyetinden de kurtularak kamu yararına tasarrufta bulunmuş olduk.

Daha öncesinde toplam kapalı alanımız 2 bin 755 metrekare iken şu anda iki katına çıkmış bulunmaktadır. Bahçemiz ile birlikte toplam kullanım alanımız ise 25 bin metrekareyi bulmuştur. Ben emeği geçen herkese ve bizi bugün de yalnız bırakmayan İstanbul İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum" dedi.

0x0-istanbul-icin-son-dakika-il-saglik-muduru-acikladi-istanbulda-koronavirus-artisi-yok-1631616412059.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT