1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. istanbul il seçim kurulu yeni başkanı Ziya Bülent Öner kimdir, aslen nerelidir?

istanbul il seçim kurulu yeni başkanı Ziya Bülent Öner kimdir, aslen nerelidir?

İstanbul İl seçim kururulu başakanı Müberra Gürdal'ın emekliliğini isteyerek, görevinden istafa etmesinden sonra herkes bu göreve kim geleceğini merak ediyordu. Bu göreve İstanbul 16 Aile Mahkemesi Hakimi Ziya Bülent Öner getirildi.Ppeki İstanbul İl seçim kurulu yeni başkanı olan Ziya Bülent Öner kimdir, nerelidir kaç yaşındadır mesleki kariyeri nedir? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

istanbul il seçim kurulu yeni başkanı  Ziya Bülent Öner kimdir, aslen nerelidir?

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal'ın emekliliği istemesinin ardından yerine gelecek ismin,  İstanbul 16 Aile Mahkemesi Hakimi Ziya Bülent Öner olacağı öğrenildi.

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı ve İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Müberra Gürdal 9 Mayıs 2019 tarihinde emekliye ayrılma talepli dilekçesini İstanbul Adli Yargı Komisyon Başkanlığı'na vermişti.

Ziya Bülent Öner, bir önceki seçimde, Fatih İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştü.

ZİYA BÜLENT ÖNER KİMDİR?

İstanbul il seçim kurulu başkanlığı görevine  getirilen Ziya Bülent Öner, 1 Ağustos 1955 yılında Antalya'da doğdu. 1972 yılında Çanakkale lisesinden mezun oldu.  İstanbul hukuk fakültesini kazanan Ziya Bülent Ören 1976 yılından üniversiteden mezun oldu. Ayrıca Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi tarih bölümü historiograph okudu. 14 Mayıs 1981 yılında evlendi. Hakim olarak çeşitli yerlerde  görev yaptı. En son olarak İstanbul Fatih ilçe seçim kurulu başkanlığı görevini yürütüyordu.

HABERE YORUM KAT