1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul merkezli 32 ilde FETÖ operasyonu

İstanbul merkezli 32 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY'nin ceza ve infaz kurumlarındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 32 ilde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 39 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ/PDY'nin ceza ve infaz kurumlarındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 32 ilde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 39 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün adliye ve ceza infaz kurumlarına sızmış üyelerine yönelik çalışma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında çoğu aktif görevde bulunan yazı işleri müdürü, mübaşir, infaz koruma memurları, zabıt katipleri ile icra memurlarından oluşan Adalet Bakanlığı personeli 83 kişi hakkında operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 32 ilde yürütülen operasyonlarda şuana kadar 39 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Yakalananlar arasında örgütün sözde İstanbul sorumlusu olduğu değerlendirilen 1 şüphelinin de olduğu kaydedildi.Polis ekiplerinin diğer şüphelilerin yakalanması için operasyonları sürüyor.

BİR OPERASYON DA ADALET BAKANLIĞINA 

Adalet Bakanlığındaki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 23'ü aktif görevde 84 şüpheliden 50'si yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Adalet Bakanlığındaki FETÖ/PDY yapılanmasında faaliyet gösterdikleri tespit edilen 84 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.Karar üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince, 16 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.Operasyonda şu ana kadar 50 zanlı gözaltına alındı.Adreslerinde bulunamayan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Gözaltı kararı verilen zanlılar arasında zabıt katibi ve infaz koruma memurlarının da olduğu, şüphelilerden 23'ünün aktif görevlerde bulunduğu belirtildi.

MAHREM İMAM HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Gözaltına alınan şüphelilerin halen aktif olarak görevde bulunan, istifa eden veya ihraç olan infaz koruma memurları, yazı işleri müdürleri, zabıt katipleri, mübaşirler, icra memuru veya müdürleri, teknisyen veya şoför kadrosunda oldukları öğrenildi. 

Soruşturma kapsamında ayrıca İstanbul'da sorumlu "mahrem imam" olduğu tespit edilen bir şüpheli hakkında da gözaltı kararı alındığı belirtildi. 

BALIKESİR'DE MERKEZLİ 14 İLDE OPERASYON

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin adliye ve ceza infaz kurumlarındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Balıkesir merkezli 14 ilde 26 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

 

HABERE YORUM KAT