1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İSTANBUL- SANCAKTEPE'DE PAZARDA YOĞUNLUK... SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI  

İSTANBUL- SANCAKTEPE'DE PAZARDA YOĞUNLUK... SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI  

SANCAKTEPE Veysel Karani Mahallesi'nde kurulan semt pazarında koronavirüs önlemleri arasında yer alan sosyal mesafenin korunması uyarıları hiçe sayıldı.

İSTANBUL- SANCAKTEPE'DE PAZARDA YOĞUNLUK... SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI  

SANCAKTEPE Veysel Karani Mahallesi'nde kurulan semt pazarında koronavirüs önlemleri arasında yer alan sosyal mesafenin korunması uyarıları hiçe sayıldı. Alışverişe gelenlerin büyük yoğunluk oluşturduğu pazarın giriş ve çıkışlarına el dezenfektanı istasyonu koyulurken, zabıta ekipleri tarafından vatandaşlara maske dağıtıldı.

Alışveriş yapan vatandaşların çoğunun maske taktığı görüldü. Pazara gelen bazı vatandaşlar yasak olmasına rağmen elleriyle sebze ve meyve seçti, kalabalıkta sosyal mesafe kuralına ise uyulmadı. Alışverişe gelenlerden Medine Güneş "Pazarda tek tük maskesiz vatandaş görüyoruz. Pazar esnafı elle seçmeye müsaade etmiyor." Şeklinde konuştu.

Pazar esnafı Metin Oğul da "Sultanbeyli, Pendik, Sancaktepe esnafıyım. Benim normalde giyim tezgahım var. Yasak sebebiyle şu an limon satıyorum. Giyim tezgahımızı açamıyoruz. Komşularımız da çok çeşit olduğundan dolayı biz çeşitli ürün alıp getirip satamıyoruz. Pazarda bazen maskesiz müşterilere denk geliyoruz. Elimizden geldiği kadar kendimiz veriyoruz. Kendimiz de eldiven takıyoruz. Bu konuda biraz hassas davranıyoruz." İfadelerini kullandı.

Görüntü Dökümü:

----------------------

Görüntü Dökümü:

-Pazar girişinde bulunan el dezenfektan istasyonundan görüntü

-Zabıta ekiplerinin maske dağıtması

-pazarda oluşan yoğunluk

-eliyle ürün seçen vatandaşlar

-Vatandaş ile röp

-Pazar esnafı ile röp

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT