1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36’ncı sırada yer aldı

İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36’ncı sırada yer aldı

Global yüksek öğrenim analistleri QS Quacquarelli Symonds tarafından yayınlanan bölümlere göre yapılandırılmış sıralamaları olan QS World University...

İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36’ncı sırada yer aldı

Global yüksek öğrenim analistleri QS Quacquarelli Symonds tarafından yayınlanan bölümlere göre yapılandırılmış sıralamaları olan QS World University Rankings by Subject'in sekizinci baskısında İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36'ncı sırada yer aldı.

Yapılan açıklamada, Global yüksek öğrenim analistleri QS Quacquarelli Symonds tarafından yayınlanan bölümlere göre yapılandırılmış sıralamaları olan QS World University Rankings by Subject'in sekizinci baskısında, İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36'ncı sırada yer aldı. Dünyanın en iyi üniversitelerinden 48 farklı bölümü incelediği araştırmada, sıralamaların öğrenciler, veliler ve kariyer danışmanları için kapsamlı bir kaynak olarak tasarlandığı belirtildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi, en iyi maden mühendisliği okullarının uluslararası sıralamasında ilk 50 içindeki yerini koruduğu belirtilirken, bu yıl yayınlanan sıralamada İstanbul Teknik Üniversitesi maden mühendisliği tablosunda beş sıra geriledi ve 36'ncı sırada yer aldı. İlk defa bir Türk üniversitesi 48 bölüm içerisinde ilk 100 içerisinde yer aldığı bildirildi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT