1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İstanbul Valiliğinden Ekrem İmamoğlu'na 23 Nisan tepkisi: Üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

İstanbul Valiliğinden Ekrem İmamoğlu'na 23 Nisan tepkisi: Üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan çelenk sunma töreninin ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürünü eleştirmesine ilişkin olarak Valilikten yapılan açıklamada,"23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz." denildi.

İstanbul Valiliğinden Ekrem İmamoğlu'na 23 Nisan tepkisi: Üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

İstanbul Valiliği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan çelenk sunma töreninin ardından yaptığı açıklamada İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı isim vermeden eleştirmesine ilişkin olarak açıklama yayınladı. 

Yapılan açıklamada kamuoyunun bildirilmesi hususunun doğduğu belirtilerek," Bugün; saat 09.00’da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”nin 5. maddesiyle düzenlenmiş bulunan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında," İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur." ifadelerine yer verildi.

Tüm yetkililerin çelenk töreninin nasıl yapılacağını bildiği belirtilen açıklamada," Tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur. 23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz." ifadeleri yer aldı.

EKREM İMAMOĞLU NE DEDİ?

İmamoğlu, İstanbul'da yapılan 23 Nisan Ulusala Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılan çelenk sunma törenine ilişkin olarak yaptığı açıklamada," Çelenk sunma kısmına bile katkı sunmuyorsun. Biz devreye girmek zorunda kalıyoruz. Siyasi partileri anons ediyoruz. Yok hükmünde. Çok acı, İstanbul Milli Eğitim Müdürünü kınıyorum. Net. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı. Çok hadsiz ya. İstanbul'a yakışmadığını düşünüyorum " ifadelerini kullanmıştı. 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
2
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT