1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. İstanbul'a Yağmur geliyor

İstanbul'a Yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun bazı yerlerinde sağanak yağmur bekleniyor.

İstanbul'a Yağmur geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile zamanla Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ GELİYOR

Batı Akdeniz ile Güney Ege Kıyıları'nda yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Edirne, Bilecik, Bursa, Kütahya, Afyon ve Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak Muğla il geneli, Aydın'ın kıyı ilçeleri, İzmir'in güneybatısı ile Antalya'nın Kaş, Demre, İbradı, Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
SICAKLIK 4 DERECEYE KADAR AZALACAK

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve güneydoğu kesimlerde doğu ve kuzeydoğu, yurdun güneybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz ile Güney Ege'de, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'de kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 9

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11
İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden itibaren güneybatısında (Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Menderes, Torbalı) kuvvetli olması bekleniyor) 14

Adana: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 20

Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 17

Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 14

Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 1

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli 12

HABERE YORUM KAT