1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. İstanbul’da Dadaşlar, Erzurum’un kurtuluş gecesinde tek yürek oldu

İstanbul’da Dadaşlar, Erzurum’un kurtuluş gecesinde tek yürek oldu

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıldönümü İstanbul'da coşkuyla kutlandı.

İstanbul’da Dadaşlar, Erzurum’un kurtuluş gecesinde tek yürek oldu

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıldönümü İstanbul'da coşkuyla kutlandı.

İstanbul'daki Dadaşlar, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşu vesilesi ile Divan Asia otelde coşkulu bir kutlama programında bir araya geldiler.

Kadıköy'de faaliyet gösteren İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından Divan Asia otelde yapılan kurtuluş gecesinde Aysun Gültekin, Tuncay Kemertaş, Hüsamettin Subaşı, Gürkan Özpeker ve Emre Hancı sahne aldı.

Kurtuluş gecesinde sunuculuğu sanatçı Yavuz Değirmenci yaptı. Erzurumlu iş, sanat ve siyaset dünyasından çok renkli isimlerin katıldığı yemekli toplantıda, Erzurum'un genel bir anlatımını içeren slayt gösterimi yapıldı. Erzurum'un işgal yıllarında yaşanan zulüm ve zorluklar dile getirildi.

Çok yoğun bir katılımın gerçekleştiği kurtuluş programında vakfı Başkanı A. Hadi Atalar'ın selamlama konuşmasının ardından işadamı Muammer Cindilli Erzurum üzerine genel bir değerlendirme konuşması yaptı. Daha sonra eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen birer konuşma yaptılar.

Yoğun bir katılımın olduğu geceye; Vakfın Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, 2013 - 2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan İdris Güllüce, Ak Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, BB. Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, Erzurum Teknik Üniversite Rektörü Muammer Yaylalı, Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Yargıtay üyesi Cengiz Köksal, İstanbul Vali yardımcısı Necip Çakmak, Erzurum Kızılay Başkanı Hüseyin Bozhalil, Boks federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, basın mensupları ve çok sayıda Erzurumlu davetli katılım sağladı.

Rasim Cinisli "Bar" şiirini okudu

Vakfın kadın ve erkek bar ekibi tarafından Erzurum bar oyunları sergilendi. Erkek Bar ekibinin başbar oyunu öncesinde, MTTB eski Başkanı Rasim Cinisli "Bar" şiirini okudu. Vakıf Başkanlığının ikinci döneminde olan Başkan A. Hadi Atalar ve yönetim kurulu gelen misafirlerle yakinen ilgilendiler.

Atalar, Vakfımızın çalışmalarına yeniden hız verdik

Birlik beraberlik mesajlarına özellikle vurgu yapan İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı A. Hadi Atalar,"Bugün burada Erzurum'un Erzurumlunun erdemli duruşunu İstanbul'da var eden yüreklerle beraber olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Yine kurtuluşu vesile ettik bir aradayız. Dadaş yüreklerin ısıttığı soğuk Erzurum akşamlarına selam olsun. Vakfımızda ikinci kez göreve gelmenin heyecanıyla, görev arkadaşlarımla; vakfımızın kuruluş felsefesine bağlı olarak istikamet ve istikbalinden ayrılmadan özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vakfımıza bugüne kadar emek vermiş, hizmet etmiş, maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize vakıfta görev almış yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. Erzurum'u hak ettiği yere taşımak Erzurum'luyu layık olduğu yaşam standardına kavuşturmak hepimizin derdi haline gelmiştir, hepimize de sorumluluklar yüklemiştir.

Hani demiştik ya; Erzurum'lu olmak önemlidir, daha da önemlisi Erzurum'lu kalmaktır. Bu mümkündür, ben bu geleneği çok seviyorum, Erzurum'lu kalmaya da devam edeceğim. Yani çocuklarımıza Erzurum'lu olmayı öğretmek Dadaş olmayı öğretmek bize düşüyor. Hayatım boyunca Erzurum değerlerine saygılı olarak yaşamaya gayret gösteren bir Erzurum delikanlısı olmaya çalışmışımdır.

Sekmen, Erzurum'a yatırım davetini yineledi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İstanbul'da yaşayan iş adamlarına Erzurum'a yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Erzurum'lu TRT sanatçısı Aysun Gültekin'in keyifli şarkılarıyla sona erdi.

İstanbul’da Dadaşlar, Erzurum’un kurtuluş gecesinde tek yürek oldu

İstanbul’da Dadaşlar, Erzurum’un kurtuluş gecesinde tek yürek oldu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT