1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İstanbul'da drone destekli uygulama: Sürücülere ceza yağdı

İstanbul'da drone destekli uygulama: Sürücülere ceza yağdı

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şubesi ekipleri, drone destekli gerçekleştirdiği uygulama ile sürücülere ceza yağdırdı. Emniyet ekipleri, emniyet şeridinin uygunsuz kullanımı ve yasak olan çakar lamba kullanımı konusunda işlem yaptılar.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şubesi ekipleri, drone destekli gerçekleştirdiği uygulama ile sürücülere ceza yağdırdı. Emniyet ekipleri, emniyet şeridinin uygunsuz kullanımı ve yasak olan çakar lamba  konusunda işlem yaptılar.

TEK TEK DURDURUP CEZA YAZDILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bölge trafik ekipleri ve İnsansız Hava Araçları Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte TEM Otoyolu Ispartakule mevkisi güney istikamette drone destekli trafik uygulaması yapıldı. Uygulamalarda, usulsüz çakar lambası, emniyet kemeri, direksiyon başında sigara içme, cep telefonu ile konuşma gibi kriterler denetlendi. Dakikalarca havada kalan drone ile tespit edilen sürücüler, bölge trafik ekipleri tarafından çevrilerek gerekli cezai işlemler uygulandı. Sabah trafiğinin yoğun olduğu saatlerde usulsüz emniyet şeridine giren araçların yoğunluğu ise dikkat çekti. Emniyet şeridine girdikten sonra trafiğin içerisine girip kaçmaya çalışan araçlar ise yine trafik polisleri tarafından tek tek durdurularak cezai işlem uygulandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT