1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul'da lodos çatıları uçurdu, ağaçları devirdi

İstanbul'da lodos çatıları uçurdu, ağaçları devirdi

Dün akşam saatlerinde İstanbul'u etkisi altına alan lodos, ağaçları devirdi, evlerin çatılarını uçurdu. Lodosun verdiği zararlar yeni günde ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'u lodos konusunda uyarmıştı. İstanbul'da etili olan lodos Bakırköy'de ağaçları uçurdu, kopan dallar bir acın üzerine düştü. Avcılar'da ise 4 katlı bir binanın çatısı monte edildiği yerden koparak yan tarafında bulunan 2 katlı bir evin üzerine düştü.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ

İstanbul'da lodos nedeniyle sahilde dalgalar oluşurken Bakırköy'de park halindeki otomobillerin üzerine bir ağacın kopan dalları düştü. Devrilen ağaç, itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden kaldırılırken, otomobillerde hasar meydana geldi. 

DEV DALGALAR OLUŞTU

İstanbul'da iki gündür görülen şiddetli lodos, gece de etkili oluyor. Sarayburnu ve Cankurtaran sahillerinde lodos nedeniyle dalgalar oluştu. Silivri'de akşam saatlerinden itibaren etkili olan lodos nedeniyle dev dalgalar meydana geldi. Sağanak yağışla birlikte lodosun şiddeti artarken, deniz kenarında çöp birikintileri oluştu.

ÇATILAR YERİNDEN UÇTU

Avcılar Tahtakale Mahallesi, İstasyon Caddesi'nde şiddetli lodosla birlikte 4 katlı bir binanın çatısı monte edildiği duvarla birlikte yerinden koparak yan tarafta bulunan 2 katlı bir evin üzerine düştü. Mahalleli gürültü ile birlikte dışarı koştu. çatı uçtuğu anda binanın etrafında kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yaptıkları inceleme sonucunda, kopan çatıdan geriye kalan tehlike arz edecek parçaları yerinden kaldırdı.

HABERE YORUM KAT