1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul´da Ne Kadar Orman Var?

İstanbul´da Ne Kadar Orman Var?

İstanbul´da Ne Kadar Orman Var?

      Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçelerin bağlı olduğu Kanlıca Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman, İstanbul’un %49’unun orman olduğunu, bu oranın Şile’de yüzde 80, Beykoz’da yüzde 80, Tuzla’da yüzde 60 Pendik, Kartal ve Maltepede yüzde 20 olduğu bilgisini verdi.

İstanbul’un %49’u Orman


      Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçelerin bağlı olduğu Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü’nün işleyişiyle ilgili bilgi vermek amacıyla AYGAD üyesi gazetecilerle müdürlüğün Kanlıca’daki merkezinde biraraya geldi.

      Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçelerin bağlı olduğu Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü’nün işleyişiyle ilgili bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) Başkanı Ümit Kahyaoğlu, yönetici ve üyelerinin katıldığı basın toplantısı Beykoz’da Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere’nin de katılacağı bildirilen ve daha sonra yoğun programı nedeniyle katılamadığı toplantıda, Kanlıca Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman çeşitli açıklamalar da bulundu.

      Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü Basın Enformasyon Müdürü Vahit Kaya ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Abdullah Duman, daha önce 6 yıl, şu anda Müdür olduğu Beykoz Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü’nde şef olarak görev yaptığını ifade etti.

İstanbul’un % 49’u, Beykoz’un ise % 82’si ormandır…

      Duman, İstanbul’un yüzde 49’unun orman olduğunu kaydettiği açıklamasında, Türkiye ortalamasının yüzde 28.5 olduğuna dikkat çekti. Orman oranı yüzde 30 olan ülkeler orman zengini olarak kabul ediliyor. Türkiye, topraklarının yüzde 1.5’unu daha ağaçlandırabilirse, orman zengini bir ülke olacak. 

Abdullah Duman, İstanbul’da 260 bin hektarlık alanı ormanların oluşturduğunu, bunun 100 bin hektarının Anadolu Yakası’nda, 162 bin hetranının ise Avrupa yakasında bulunduğunu söyledi. Duman her yıl İstanbul’da 400 bin fidan dikildiğini ve ormanların hızla gençleştirildiği bilgisini de verdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.