1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. İstanbul'da Pide fiyatları belli oldu

İstanbul'da Pide fiyatları belli oldu

Ankara'da bu Ramazan 250 gram pide 1,5 lira... Pidenin kilo fiyatı Türkiye'de 6 lirayı geçemeyecek.

İstanbul'da Pide fiyatları belli oldu

Ramazan arefesinde pide fiyatları açıklandı. Çarşamba gece yarısından sonra perşembe sabaha karşı sahura kalkılacak. 18 Haziran Perşembe akşamı da ilk iftar yapılacak.

KİLOGRAM FİYATI AZAMİ 6 LİRA

Bu Ramazan'da da en merak edilen şey pide fiyatları... Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, iki yıldır aynı olan Ramazan pidesi fiyatlarında değişikliğe gittiklerini belirterek Ramazan pidesinin kilogram fiyatının azami 6 lira olacağını bildirdi. Geçen yılki fiyat 5 liraydı.

PİDE FİYATI BU RAMAZAN ARTMADI AMA GRAMAJI AZALDI

Bu sene yaptıkları maliyet hesapları neticesinde 2 yıldır aynı olan Ramazan pidesi fiyatlarında değişikliğe gittiklerini vurgulayan Balcı, "Bu yıl ülkemizde Ramazan pidesinin kilogram fiyatı azami 6 lira olarak uygulanacaktır. Bu illere göre farklılık arz edebilir. İllerdeki gram ve fiyatlar farklı olmasına rağmen kilogram bazında 6 liranın üzerinde olmadığını göreceğiz. 2014 yılında Ankara'da 300 gramı 1,5 liradan satılan pidenin, bu yıl 250 gramı 1,5 liradan satılacak" diye konuştu.

Balcı, fırıncı esnafın gerekli fedakarlığı yaptığını düşündüğünü ifade ederek önceki seneden bu yana maliyetlerin ciddi oranda arttığını ve bu sebeple zorunlu bir fiyat değişikliğine gittiklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT