1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul'da sağlık personeli için konaklama yeri tahsis edildi

İstanbul'da sağlık personeli için konaklama yeri tahsis edildi

İstanbul Valiliği, koronavirüs(Kovid-19) salgını nedeniyle görev yapan sağlık çalışanlarının konaklaması için il genelinde 3 bin 151 kişilik yer tahsis etti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,sağlık çalışanları için 3 bin 151 kişilik yer tahsis edildiğini belirterek, 2 bin 166 çalışanın bu imkandan faydalandığını açıkladı.

Konuya ilişkin olarak İstanbul Valiliğinin internet sitesinden yapılan bilgilendirmede valiliğin  çalışmasına oteller, sosyal tesisler, misafirhaneler ile kamu, özel ve sivil toplum kuruluşu yurtlarının destek verdiği belirtilerek  İstanbul’da toplamda 3 bin 151 kişilik yerin tahsis edildiği bildirildi.

Sağlık çalışanlarının İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Konaklama Koordinasyon Merkezi tarafından misafir edilmek üzere en yakın konaklama yerinde yönlendiriliyor.Hastanelerdeki görevlerini yaparken evlerine zamanında gidemeyen, hastane şartlarında yeterli dinlenme ve konaklama imkanı bulamayan sağlık çalışanlarımız oteller, kamuya ait sosyal tesisler, misafirhaneler ile kamu, özel ve sivili toplum kuruluşlarına ait yurtlarda misafir ediliyor.

KAMUYA AİT SOSYAL TESİSLER TAHSİS EDİLDİ

İstanbul’da kamuya ait sosyal tesislerin yatak kapasitesinin 2 bin 140'ı sağlık çalışanlarının konaklamasına tahsis edilirken  bugün itibariyle bin 271 sağlık çalışanının misafir edildiği bildirildi.

Otel ve özel yurt işletmecilerimiz tarafından sağlık çalışanlarının istifadesine sunulmak üzere ise bugün itibariyle 1.011 yatak kapasitesi İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş durumda. Çeşitli oteller ve özel yurtlarda 895 sağlık çalışanı konaklıyor.

 

 

"MİLLETİMİZ DE SAĞLIK PERSONELLERİMİZİN BU FEDAKARLIĞINI HER ZAMAN TAKDİRLE ANACAKTIR"

Sağlık çalışanlarına sağlanan konaklama imkanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; “Çok önemli bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, yoğun bir çalışma temposu içinde, fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Onlar; hepimizin sağlığı için büyük bir özveriyle evlerinden, ailelerinden ayrı kalarak, gece-gündüz demeden hizmet veriyorlar. İnanıyorum ki milletimiz de sağlık personelimizin bu fedakarlığını her zaman takdirle anacaktır. Bunun göstergesi olarak hep birlikte sağlık çalışanlarımızı alkışladık, alkışlamaya ve biz de onlara yardımcı olamaya devam edeceğiz. İstanbul’da kamuya ait sosyal tesislerimizin önemli bir bölümünü sağlık personelimizin hizmetine sunulmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis ettik. Bunun yanında, turizm sektöründe önde gelen işletmecilerimizin de sağlık camiamıza destek verdiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Çok sayıda Oteli sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunarak, bu zor günlerde büyük bir moral ve güç veren Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ve çok değerli üyeleri ile otellerimizin sahiplerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yine, sosyal tesislerini, misafirhanelerini ve yurtlarını tahsis eden kamu yönetici ve görevlileri ile sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde kısa zamanda atlatacağız” ifadelerini kullandı.

"LÜTFEN ZORUNLU OLMADIKÇA EVLERİMİZDEN DIŞARI ÇIKMAYALIM"

Vali Yerlikaya, İstanbullulara da bir çağrıda bulunarak Koronavirüs salgınıyla mücadelede devletimizce alınan tedbirlere uyulması hepimiz için çok önemli. Lütfen zorunlu olmadıkça evlerimizden dışarı çıkmayalım. Çocuklarımızı market ve pazarlara götürmeyelim. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Evde kalalım” dedi.

Sağlık çalışanları için işletmelerinde yer açmak isteyenler İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan Konaklama Koordinasyon Merkezi ile (0212 453 08 97) iletişime geçebilirler.

KONAKLAMA YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT