1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. İstanbul'da Yarın Eğitime Kar Tatili

İstanbul'da Yarın Eğitime Kar Tatili

İstanbul'da Yarın okullar Tatil. Valilik, İstanbul'da anaokulları ile ilk, orta ve liselerde yarın tatil ilan etti.

İstanbul'da Yarın Eğitime Kar Tatili

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince, İstanbul'da bu geceden itibaren başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar aralıklarla hafif, öğleden sonra ise etkisini artırarak yer yer yoğun olacağının tahmin edildiği vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bilhassa, öğleden sonra etkisini artırması beklenen kar yağışının ve buna bağlı olarak mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, kuvvetli poyraz fırtınası ve akşam saatlerinden itibaren görülecek buzlanma ve don olayının ara cadde ve sokaklar başta olmak üzere araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul'un özel durumu göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

tatil_3804.jpg

İSTANBUL VE 7 İLDE KAR TATİLİ

Ayrıca, İstanbul dışında  yoğun kar yağışı nedeniyle de 7 ilde daha eğitime ara verildi. İşte tatil edilen 7 il: Bitlis merkez ile bağlı köylerde, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Tunceli'nin 5 ilçesinde, Bingöl, Ordu, Uşak ve Malatya.

HABERE YORUM KAT